Rána pro Vítkovice! Trška má zlomenou nohu, Olesz zraněné rameno

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

Nejenže musely Vítkovice v Olomouci skousnout první zápas bez bodu, navíc z Hané odjely s dost výraznými ztrátami. Utkání nedohráli obránce Peter Trška a kapitán Rostislav Olesz. Oba teď budou ostravskému celku nějakou dobu chybět. Vítkovický klub o tom informoval na svém facebookovém účtu.

Plekanec Chance liga

Byly to nepříjemné obrázky, které hned na první dobrou nevěštily nic dobrého. Slovenský obránce Vítkovic Peter Trška zůstal v 11. minutě první třetiny duelu proti Olomouci ležet v rohu kluziště v bolestech. Po souboji s domácím Markem Lašem nedokázal zabrzdit a celou váhou narazil nohou do hrazení. Ledovou plochu následně musel opustit na nosítkách.

Peter Trška si přivodil zlomeninu lýtkové kosti

„Informace, jak to s nimi vypadá, se dozvíme později. Zatím jen víme, že jsme přišli o dva hráče,“ řekl na pozápasové tiskové konferenci Pavel Trnka, asistent hlavního kouče Vítkovic. Tím druhým hráčem je kapitán Rostislav Olesz, jenž rovněž nedohrál ani první část.

Jak vypadá zdravotní stav obou hráčů, je jasné až teď. Trška má zlomenou lýtkovou kost, Olesz poranění v oblasti ramene. Jak Vítkovice informovaly na svém facebookovém účtu, s oběma nebudou moci delší dobu počítat.

Nosítka, na nichž opustil Peter Trška ledovou plochu. Pomáhal i útočník Olomouce Jan Knotek.

Nosítka, na nichž opustil Peter Trška ledovou plochu. Pomáhal i útočník Olomouce Jan Knotek. | Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

Ztráty má po zápase i Olomouc

Ani domácí Kohouti ale nedohráli zápas v plné sestavě. Od druhé třetiny nezasáhl do utkání útočník Jan Káňa, který si při jednom ze soubojů u mantinelu poranil ruku. „Honzu posíláme na rentgen a uvidíme, jestli bude potřebovat i magnetickou rezonanci,“ uvedl na adresu křídla prvního útoku Zdeněk Moták, jeden z hlavních koučů Olomouce. O Káňově zdravotním stavu zatím nejsou veřejně známé žádné bližší informace.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz