Rytíři našli brankáře: do Kladna se vrací Miroslav Kopřiva

Foto: piratichomutov.cz

26. června 2017, 17:07

Marek Hedbávný

Kladenskou brankářskou dvojici vytvoří s Lukášem Cikánkem třiatřicetiletý Miroslav Kopřiva. Loňská dvojka Košic se k Rytířům vrací po sedmi sezonách.

Fanshop

Miroslav Kopřiva a Kladno. Tohle spojení vždy fungovalo. Právě tam měl nejlepší statistiky v kariéře a právě odtud to dotáhl až do reprezentace. 

Stejně dobře fungovalo spojení Miroslava Kopřivy a první ligy. V sezoně 2003/2004 pomohl Berounu k vítězství v základní části a o rok později ke konečnému pátému místu.

Chytal tak dobře, že z první ligy zamířil rovnou do organizace Minnesoty Wild (startu v NHL se nedočkal). Ve druhé nejvyšší soutěži působil i v ročníku 2014/2015, kdy dovedl Chomutov do extraligy.

Kopřiva má zkušenosti z KHL (Slovan Bratislava) a s pražskou Slavií získal před čtyřmi lety extraligový bronz. Minulou sezonu strávil v Košicích, více příležitostí ovšem dostával jeho český kolega Vladislav Habal. Kopřiva proto nastoupil jen do 14 zápasů základní části (91,7 %, 2,14 G/Z) a dvou duelů v play off. 

Aktuální kádr Rytíři Kladno

Brankáři: Lukáš Cikánek, Miroslav Kopřiva, David Stahl.

Obránci: Petr Hořava, Martin Kehar, František Matula, Jurij Repe, Petr Štindl, Matyáš Zelingr.

Útočníci: Tomáš Kaut, Jan Kloz, Adam Kubík, Patrik Machač, Matěj Pekr, Tomáš Redlich, Jakub Strnad, David Tůma, Ladislav Zikmund.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz