První centr zůstává! Přerov koupil práva na Pšurného

Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

Prvoligový Přerov koupil od Litvínova hráčská práva na Romana Pšurného, který obratem podepsal se Zubry novou dvouletou smlouvu.

HokejkaTV

Pšurného tak čeká pátá (a poté i šestá) sezona mezi Zubry. Dosud u nich hostoval z Litvínova, teď už se stal jejich hráčem.

„Že mě klub odkoupil z Litvínova, mě zahřálo u srdíčka. S Litvínovem to byly každý rok tahanice," přiznává 33letý centr v rozhovoru pro hokejprerov.cz. „Je pravda, že v Litvínově se předminulou sezonu změnil manažer, takže s nimi asi byla lepší řeč. Náš sportovní manažer je každopádně skvělý."

Pšurný byl v právě skončeném ročníku jasně nejproduktivnějším hráčem týmu – v 53 zápasech základní části se blýskl 44 body (14+30). O jeho důležitosti svědčí i vysoký – téměř osmnáctiminutový – ice time.

„Hany (Pavel Hanák, sportovní manažer, pozn. red.) mě chtěl a pro můj podpis udělal hodně," řekl Pšurný na klubových stránkách. „Byla by ode mě prasárna, kdybych se rozhodl pro jiné angažmá. V Přerově jsem spokojený, mám to blízko domů. Žádná jiná varianta pro mě v podstatě nepřipadala v úvahu."

Je jasné, že Pšurný je hráčem, kolem kterého Zubři postaví tým na příští sezonu. „Roman je naší velkou oporou, takže podpis další spolupráce byl pro nás klíčový," netají se sportovní manažer Pavel Hanák. „Jsem velmi rád, že jsme se domluvili na dvouleté smlouvě s opcí, což nám zaručuje, že tady zůstane. Můžeme tak na něm stavět."

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz