Proč Hrehorčák zářil ve Zlíně? Byl to zápas jako v kanadské juniorce, hlásí

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Čtvrtá výhra v řadě a zaváhání Liberce vystřelilo třinecké Oceláře na špici extraligové tabulky. Tentokrát si Oceláři poradili se Zlínem, který zase naopak po prohře klesl na dno tabulky. Gólem a asistencí přispěl ke třem bodům dvacetiletý útočník Patrik Hrehorčák, jenž byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání.

Aplikace Tipsport extraligy

Jak sám přiznal, byl to pro něj nejlepší zápas sezony. „Určitě, dva body se často nedělají, navíc ještě takhle na začátku. Ale velký dík patří trenérům i spoluhráčům, takže to není jenom o mně. Mě to trefilo, první asistence byla vybojovaná – Vrána se Stránským mi strašně pomohli, takže velký dík pro ně. Bez nich bych to nedal,” posílá slova chvály třinecký mladík na všechny strany.

Hrehorčákovi do první lajny pomohl i odchod Andreje Nestrašila. Poslední dva extraligové duely tak odehrál vedle Vrány a Stránského, což bylo trochu překvapivé. I pro něj samotného. „Přišel jsem jako nový hráč a chtěl jsem se chytit. Dostal jsem příležitost a chci o ni bojovat, nepustím ji jen tak lehce,” hlásí slovenský útočník. „Budu bojovat o to, aby to tak zůstalo,” slibuje.

Spoluhráče z útoku si nemůže vynachválit. „Jsou to skvělí hokejisté. Klobouk dolů před nimi. Pro mě je to i čest hrát s takovými hráči. Vrána a Stránský, to jsou jména,” říká dvacetiletý bojovník, který na svůj nevysoký vzrůst (175 cm) dokáže soupeře pořádně potrápit nejen šikovností, ale fyzickou hrou. „Nejsem vysoký, ale nenechám si skákat po hlavě. Mám to asi v povaze. Já se vždy zastanu spoluhráčů i sebe, takže s tím nemám problém,” potvrzuje.

Nejdůležitější pro něj i pro Třinec pochopitelně byly získané tři body. “Byl to strašně těžký zápas. Hodně se bruslilo, hodně osobních soubojů, ale my jsme se nenechali vyprovokovat. Hráli jsme svoji hru a naštěstí to dopadlo s vítězným koncem pro nás,” těšilo Hrehorčáka. Utkání sice skončilo výsledkem 5:2, ovšem pro Zlín měl jen slova uznání: „Hrají výborně. Urputně, velmi fyzicky, jsou brusliví.”

Rozhodujícím momentem utkání podle něj byl gól v přesilovce po vyloučení Köhlera, který za faul na Douderu obdržel trest na pět minut a do konce utkání. Branku na 4:2 vstřelil právě Hrehorčák. „Dali jsme gól, odskočili na dvě branky a už jsme to nechtěli pustit. Proto jsme vyhráli,” říká slovenský hokejista. Utkání bylo celkově na tresty bohaté. Rozhodčí rozdali celkem 93 trestných minut. “Oni hrají fyzicky, rychle bruslí, takže to k tomu patří. Ale jinak to bylo dobré,” doplní.

Předchozí dvě sezony strávil slovenský mladík v kanadské juniorské lize QMJHL, v týmu Huskies de Rouyn-Noranda. S ním vyhrál QMJHL a poté i Memorial Cup, což je na juniorské úrovni nejvíc, co může hokejista v Kanadě získat. Právě zápas se Zlínem mu jeho působení v Kanadě připomněl. “Toto byl zápas jako v kanadské juniorce. Hrálo se urputně, do těla, bruslilo se. Byl to takový kanadský hokej. Možná i proto to byl můj nejúspěšnější zápas,” směje se závěrem třinecký forvard.

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz