Už bych se chtěl někde usadit, říká Klíma. Hradecká hra mu vyhovuje

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Rozsáhlá marodka přinutila hradecký Mountfield k doplnění kádru a zdá se, že impuls zafungoval. Po třech prohrách v řadě Lvi bodovali v CHL, tým s nováčky a navrátilci uspěl také proti Mladé Boleslavi. U výhry 2:0 byl i hokejový kočovník Kevin Klíma, který se k týmu připojil teprve nedávno.

HokejkaTV

Konkrétně v úterý, kdy s Hradcem rovnou odcestoval do Rakouska na zápas Ligy mistrů. „Bylo to hektické, ale jsem rád, že jsem mohl jet s mužstvem už do Grazu. Hned jsem se s klukama potkal, měli jsme dlouhou cestu a bavili se, to bylo dobré. Všichni jsme i s fanoušky byli ve stejném vlaku, byl to skvělý zážitek. Podobný výjezd jsem ještě nikdy předtím nezažil, ale určitě bych si ho rád někdy zopakoval,“ říká Klíma nadšeně.

Pod Bílou věž přišel na hostování ze Sparty, kde letos nedostával kvůli přetlaku v ofenzivě příliš prostoru. Že by ho ale celý přesun rozhodil, to se rozhodně říct nedá. Spíš naopak. „Sparta se prostě domluvila s Hradcem, že v něm budu do konce roku hostovat. Určitě se nedá říct, že bych byl ze situace zklamaný, jsem hrozně rád, že jsem teď v Hradci,“ povídá.

A to bylo vidět i na ledě. Při své premiéře v ČPP Aréně nastoupil po boku Jordanna Perreta a Mateje Pauloviče, na hřišti strávil skoro šestnáct minut. Nově složená lajna navíc rozhodně nebyla jen do počtu – vytvořila si šance, dobře napadala a znepříjemňovala Boleslavským hru. „Hrálo se mi dobře, s klukama v lajně jsme makali celých šedesát minut. Všichni jsme hráli jako tým dopředu i dozadu a šance přišly,“ komentuje klání hráč s českým i americkým občanstvím.

Ten se uvedl výborně také na vhazování, vyhrál totiž hned dvanáct ze šestnácti buly a příležitost dostal i ve druhé přesilovkové lajně. „Jsem rád, že mi trenéři dali hned šanci, musím ji využít,“ je si vědom Klíma. Svou přímočarou hrou zapadá také do hradeckého herního systému. „Strašně se mi líbí, jak se tady hraje, rychle puk dopředu a jezdit. Všechno v rychlosti, to se mi líbí,“ pokyvuje spokojeně.

Stejně jako prakticky ve všech letošních duelech, také tentokrát Hradec soupeře přestřílel. Až do 25. minuty se ale i tak hrálo bez gólu a na ten druhý čekali diváci do půlky třetí třetiny. Podle mladého útočníka však byla důležitá vůle nepolevit a pokračovat ve stejné nastolené hře. „V kabině jsme si říkali, že musíme prostě pokračovat dál. Byli jsme pak rádi za druhý gól, věděli jsme ale, že musíme hrát pořád stejně, abychom nic nepustili k naší bráně,“ komentuje závěr utkání, ve kterém Východočeši bránili náskok 2:0.

Sestřih utkání Hradec Králové – Mladá Boleslav

Ten se nakonec stal také konečným výsledkem. Hradečtí prolomili sérii extraligových porážek, Marek Mazanec zapsal do statistik první nulu ve východočeském dresu a Kevin Klíma si užil první děkovačku v ČPP Aréně. Po boku nových spoluhráčů, se kterými si sedl. „Je tady dobrá parta, kluci mě hned vzali mezi sebe, že jsem jeden z nich,“ je rád za přijetí.

Pro hokejového kočovníka je hradecká štace už šestou v průběhu posledních dvou sezon, na nové město si tedy příliš dlouho přivykat nemusel. I tak by se ale nerad hned stěhoval dál. „Už jsem docela zvyklý. Hradec je pro mě šestým týmem za dva roky, takže zvykat si na nové místo pro mě není tak těžké. Někde bych se už sice chtěl usadit, ale musím pořád makat a nemyslet na to,“ má jasno. A kdo ví, jak to nakonec dopadne? O Kevina Klímu měli v Mountfieldu HK zájem už loni, třeba se jeho hostování promění v delší spolupráci.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz