Překvapení na obzoru? Žihadla možná o 2. ligu nepřijdou

Foto: Facebook Hockey Club Moravské Budějovice 2019

V Moravských Budějovicích odstartovali před rokem projekt, který měl za cíl obehrávat v dospělé soutěži mladé znojemské Orly. Jenomže po návratu Znojma do českých soutěží jsou Žihadla bez druholigové licence. To se ale může brzy změnit.

Chance liga na Hokejka TV

Podle informací hokej.cz totiž klubové vedení horečně vyjednává o odkoupení druholigové licence. Několik takových pokusů už sice mělo padnout, ale na stole je ještě jeden scénář, který se v tuto chvíli jeví celkem reálně.

Ten by znamenal, že Moravskobudějovičtí ze druholigové mapy nezmizí. Umožnit pokračování ve třetí nejvyšší soutěži by jim měla dohoda s David Servisem. Právě ten by přitom šel z kola ven.

Faktem je, že Moravské Budějovice druhou ligu chtějí. Patrně už bez spolupráce se Znojmem, ale to na jejich odhodlání nic nemění. Klub z pomezí jihu Moravy a Vysočiny už je sice delší dobu přihlášený do krajské ligy jižní Moravy a Zlínska, nicméně druhá liga je o poznání lákavější scénář, pro který dělá Miroslav Vybíral coby šéf organizace v posledních týdnech a měsících maximum.

A skutečně. Dohoda o převzetí druholigové licence už má být hotovou věcí. Čeká se jen na doladění posledních detailů a následné posvěcení od svazu.

Žihadla už mezitím pilně trénují na zimním stadionu v Telči, protože moravskobudějovický zimák ještě nemá k dispozici ledovou plochu. Podoba kádru je zatím zahalena rouškou tajemství. Jisté je jen to, že v klubu nebudou po dlouhých letech pokračovat dvě místní stálice.

Foto: Veronika Braunová - Lénartová

David Horký a Petr Krutiš se totiž dohodli na spolupráci ve Velkém Meziříčí. Pokud mají hrát Moravské Budějovice důstojnou druholigovou partii, náhrada za tyto borce přijít musí.

V zákulisí se mluví o Romanu Mikešovi, Michalu Klimentovi, popřípadě Ondřeji Šťávovi nebo Lukáši Nováčkovi. Se skálopevnou jistotou tyhle informace neberte, svůj smysl ale dávají. Všechna tato jména už totiž mají ve své minulosti moravskobudějovický hokejový otisk.

Chcete ještě další signál svědčící o chystaném návratu žlutočerných barev? Může jím být nečekané oznámení hodonínských Drtičů o dvou přípravných zápasech právě proti Žihadlům. Ty původně nebyly v plánu, jenže slovenská Trnava Hodonínu odřekla.

Definitivní světlo vnesou do této záležitosti až nejbližší dny. V zákulisí se tak či tak jedná naplno.

Foto: Facebook Hockey Club Moravské Budějovice 2019

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz