Posila pro Spartu! Po 6 letech se ze zámoří vrací obránce Košťálek

Foto: hcsparta.cz

1. července 19:25

Adam Bagar

O jeho možném příchodu se mluví v podstatě od konce uplynulé sezony, ale až nyní bylo vše dotaženo do úspěšného konce. Po šesti letech strávených v zámoří se do pražské Sparty vrací bek Jan Košťálek, který s mateřským klubem podepsal víceletý kontrakt.

Nový fanshop

"Jsme rádi, že při návratu ze zámoří se Honza rozhodl pro klub, kde vyrostl," těší sportovního manažera Michala Broše. Košťálek strávil v zámoří tři sezony v juniorské QMJHL, další tři pak už mezi muži ve farmářské AHL, kde za 158 zápasů na farmě Winnipegu nasbíral 25 bodů (11+14).

"O jiných klubech jsem v Česku vlastně neuvažoval. Měl jsem jasno v tom, že pokud se budu chtít vrátit, tak jedině na Spartu. Vychovali mě tady, jsem jim za to zavázaný a jsem moc rád, že se můžu vrátit."

Teď se rozhodl vrátit do svého mateřského klubu. "O jiných jsem v Česku vlastně neuvažoval. Měl jsem jasno v tom, že pokud se budu chtít vrátit, tak jedině na Spartu. Vychovali mě tady, jsem jim za to zavázaný a jsem moc rád, že se můžu vrátit," hlásí zadák, který oblékne dres s číslem 33.

V pražském týmu stále pozná několik tváří. "Když mě Pepa Jandač před šesti lety vzal na půl roku k áčku, tak jsem ještě hrál s Brošákem, který byl v té době kapitán. Byl tam Míra Forman, s Danem Přibylem se známe už od juniorky. Takže nějaké známé tváře tu potkám," vzpomíná Košťálek.

Broš: Přichází další hráč, který má reprezentační potenciál

Jeho příchod je součástí letošního omlazení sparťanského celku. "Přichází další hráč, který má reprezentační potenciál," pokyvuje Broš, který má přetlak obránců. "Je třináctým na aktuální soupisce, takže není vyloučeno, že do začátku nové sezony po Janu Švrčkovi opustí tým další obránci."

Jan Košťálek je už sedmou posilou Sparty před novým ročníkem 2018-19. Už dřív do klubu přišli brankář Matěj Machovský, zahraniční obránci Blaž Gregorc, Steven Delisle a Jeremie Blain nebo útočníci Matěj Beran a Jan Přibyl, který se k hokeji vrací po roční pauze způsobené zraněním kolene.

Příchody z HC Sparta Praha

Matěj Machovský (Grand Rapids)
Daniel Přibyl (Stockton)
Blaž Gregorc (Hradec Králové)
Matěj Beran (Pardubice)
Steven Delisle (Banská Bystrica)
Jeremie Blain (Innsbruck)
Jan Košťálek (Manitoba)

Odchody z HC Sparta Praha

Sami Aittokallio (Vaasa)
Juraj Mikuš (Kometa Brno)
Dominik Uher (Bremerhaven)
Alexander Reichenberg (neznámo)
Jaroslav Hlinka (neznámo)
Arturs Kulda (neznámo)
Ján Laco (neznámo)
Michal Řepík (neznámo)
Zbyněk Michálek (neznámo)
Marek Ďaloga (Mora)
Jan Švrček (Olomouc)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz