Pardubice mění trenérský štáb, Lubinovi pomůžou noví asistenti

Foto: hcdynamo.cz

Pardubický trenér Ladislav Lubina už má jasno o svých asistentech. Do této role se vrací Otakar Janecký, Dynamu pak nově pomůže Radek Bělohlav. Klub o tom informoval v tiskové zprávě.

HokejkaTV

„Doplnit realizační tým byla jednou z mých nejaktuálnějších priorit. Jsem rád, že jsme se se všemi domluvili na vzájemné spolupráci. Věřím, že vytvoří sehraný tým,“ přeje si sportovní manažer Jaromír Kverka s tím, že v nejbližších dnech chce přivést nového kouče brankářů.

„Věřím, že vytvoří sehraný tým.“

Otakar Janecký se vrací do role asistenta trenéra po půl roce. „Jsem rád, že mohu být opět ve svém klubu zpátky. Dva roky nebyly šťastné, kdy by se nám dařilo. Povedl se jen jeden. Jsem Pardubák a rád kdykoliv pomohu, už se těším na novou sezonu,“ pokyvuje Janecký.

„V dnešní době považujeme za nezbytné, aby hlavní kouč měl k dispozici dvojici asistentů. Jsme rádi, že se budeme moci opřít také o služby Otakara Janeckého, jenž může hráčům předat spoustu zkušeností,“ dodává Kverka, který k A-týmu přivedl také Radka Bělohlava.

„Vidíme v něm velkou chuť pro práci v Pardubicích. Důležité je, že od první chvíle cítím souhru a shodu v hokejových názorech mezi námi i s hlavním trenérem. Věřím, že svou pracovitostí i tím, že přichází z jiného prostředí, bude důležitým impulsem pro tým,“ hlásí.

Bělohlav dlouhé roky působil v Českých Budějovicích, uplynulou sezonu strávil u českého národního týmu do osmnácti let na postu asistenta Aloise Hadamczika. Nyní před ním stojí nová výzva. Chce pomoci Východočechům, na novou extraligovou sezonu se už moc těší.

„Láďa to řídí, má všechno pod kontrolou a mezi nás s Radkem rozdělí úkoly, aby vše klapalo.“

„Přicházím do města, kde je lední hokej na prvním místě, je to vidět od prvního okamžiku. Pardubice vnímám jako hokejové město se silnou fanouškovskou základnou, jsem rád za tuto příležitost. Vážím si možnosti pracovat pro Dynamo a těším se,“ potvrzuje Bělohlav.

Dynamo povedou tři bývalí zkušení hokejisté, reprezentanti. Nástupci Lubinových parťáků Richarda Krále a Petra Čáslavy už mají jasno i o svých rolích. „Láďa to řídí, má všechno pod kontrolou a mezi nás s Radkem rozdělí úkoly, aby vše klapalo,“ líčí na závěr Janecký. 

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz