V Dynamu pokračují Kusý či Kratochvil. Letní přípravu vedou Lubina a Čáslava

Foto: hcdynamo.cz

Před dvěma týdny nastoupil do funkce sportovního ředitele, Jaromír Kverka se hned poté pustil do práce na budování kádru i složení realizačního týmu. Hlavním trenérem zůstává Ladislav Lubina, o jeho spolupracovnících se nadále jedná. Východočeši už plní dávky letní přípravy, kromě Lubiny ji vede také Petr Čáslava.

HokejkaTV

Minulý ročník začal Čáslava jako aktivní hráč, posléze se přesunul do role jednoho z asistentů Ladislava Lubiny.. Mistr světa 2010 se nyní podílí na letní přípravě, trenérský štáb ovšem v Pardubicích ještě pohromadě nemají. 

„Stále hledáme asistenty k Ladislavu Lubinovi. Máme vytipovaných několik jmen, v těchto dnech jednání probíhají. Nechceme se příliš unáhlit, ale na druhou stranu chceme to mít co nejdřív pohromadě. Dále hledáme nového trenéra brankářů, poté by měl být náš realizační tým kompletní," uvedl na klubových stránkách Jaromír Kverka.

Nový šéf sportovního úseku také podniká kroky, jak patřičně vybudovat hráčský kádr. Kverka úzce spolupracuje s hlavním koučem Lubinou. „Láďa má jasnou vizi a představu, jak chce tým vést. Podle mého názoru je jedinou správnou cestou, že mužstvo musí být dobře charakterově postavené. Nebudeme mít finanční prostor přivést velké hvězdy, chceme se odrazit od každodenní poctivé práce, kterou Láďa vyžaduje," zmínil Kverka.

Pardubický klub aktuálně hlásí prodloužení spolupráce se čtveřicí hráčů. Nové smlouvy s Dynamem podepsali obránce Jan Zdráhal, útočníci Matouš Kratochvil, Denis Kusý a Daniel Voženílek. Klub na svých stránkách uvedl, že Zdráhal uzavřel dvouletý kontrakt, Kusý má smlouvu ještě o rok delší.

Dynamo si od všech hráčů hodně slibuje, v závěru minulého ročníku zaujal kupříkladu Matouš Kratochvil. „Pokračuje po jednoznačné shodě s trenéry. Ladislav Lubina ho považuje za platného hráče s potenciálem do budoucna. Dostane větší příležitost se prosadit," řekl Kverka. 

Klub hodně spoléhá na Denise Kusého, jenž se v minulém ročníku bohužel zranil a na dlouho vypadl ze sestavy., „Dotáhli jsme smlouvu ještě z dřívějších jednání. Vnímáme jeho přínos hlavně do budoucna, že bychom i na něm chtěli stavět naši hru,“ doplnil nový sportovní manažer.

Z hlediska tvorby mužstva lze očekávat další kroky, kádr Dynama bude ještě doplněn. „Neustále pracujeme na doplnění kádru. Vnímáme potřebu přivést alespoň dva obránce a nejméně stejný počet útočníků. Musíme zohledňovat finanční možnosti a nastavený rozpočet,“ řekl závěrem Jaromír Kverka.

Aktuální soupiska Dynama pro sezonu 2019-20

Brankáři:
Ondřej Kacetl, Milan Klouček.

Obránci:
Martin Bučko, Oscar Eklund, Rhett Holland, Juraj Mikuš, Karel Nedbal, Marek Trončinský, Jan Zdráhal.

Útočníci:
Miloš Bubela, Marek Hovorka, Denis Kindl, Matouš Kratochvil, Denis Kusý, Martin Látal, Michal Machač, Ondřej Machala, Jan Mandát, Rostislav Marosz, Michal Pochobradský, Patrik Poulíček, Tomáš Rolinek, Radoslav Tybor, Daniel Voženílek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz