Para reprezentace trénuje online, dře i na běžkařském trenažéru

Foto: parahockey.cz

23. dubna 2020, 10:11

Adam Bagar

Čeští para hokejoví reprezentanti sice na zimáky stále nemohou, ale díky novému speciálnímu vybavení se připravují a udržují v kondici alespoň doma v rámci online tréninků.

O Kapku lepší hokej

Para hokejisté se online propojují čtyřikrát týdně, tréninky vede reprezentační šéftrenér Jiří Bříza se svým asistentem Janem Szturcem. Puk vyměnili za míček, led za koberec. V domácí přípravě trénují dvoufázově, přičemž společná je jen dopolední část.

„Trénink na takzvaném běžkařském trenažéru nejvěrněji kopíruje zápasové zatížení hráčů.“

„Ta je hlavně na zlepšení práce s holí. Odpoledne potom už každý hráč pracuje díky novému vybavení samostatně. Tento trénink na takzvaném běžkařském trenažéru nejvěrněji kopíruje zápasové zatížení hráčů,“ komentuje Jiří Bříza pro web parahockey.cz.

Nové vybavení od firmy inSPORTline si chválí i hráči. „Fakt mě to s tím strojem baví. Můžeme trénovat přesně to, co potřebujeme. Led to samozřejmě nenahradí, ale posilujeme, zlepšujeme koordinaci svých pohybů, makáme na sobě,“ líčí Zdeněk Krupička.

„Led to samozřejmě nenahradí, ale posilujeme, zlepšujeme koordinaci svých pohybů, makáme na sobě.“

„Zařídit všem hráčům potřebné vybavení bylo sice náročné, ale jsme rádi, že se to díky našim partnerům podařilo tak rychle a para hokejová reprezentace může téměř plnohodnotně i nadále trénovat,“ doplňuje manažer Českého para hokeje Jiří Šindler.

Foto: parahockey.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz