Odpálí Benátky přestupovou bombu? Jednají s Radkem Dudou

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Benátky nad Jizerou by mohl posílit zkušený útočník Radek Duda. Za prvoligový klub v úterý odehrál přípravné utkání proti Slavii a hned skóroval.

Plekanec Chance liga

„Jeho angažmá je v jednání," řekl pro hokejbenatky.cz generální manažer Bartoloměj Salanský.

Devětatřicetiletý forvard strávil poslední dvě sezony ve druhé nejvyšší německé lize. Ve Freiburgu odehrál 107 utkání, ve kterých dal 36 gólů a na dalších 56 asistoval.

Během léta si sháněl angažmá, přičemž dlouhodobě o něj stojí liberecká organizace. Duda by totiž mohl hodně pomoci s výchovou talentů na farmě v Benátkách nad Jizerou. O jeho působení v Chance lize se stále jedná, v úterním přípravném utkání proti Slavii už se nicméně objevil v benátecké sestavě.

Duda už v první lize hrál: nejprve ještě jako sokolovský junior a pak v letech 2009 až 2011 coby lídr Chomutova.

Mezi největší úspěchy v Dudově kariéře patří extraligový titul se Slavií (2003), desítky startů za národní tým, účast na MS 2003 nebo angažmá v prestižních ligách v Rusku, Švédsku, Finsku a Švýcarsku. Výraznou stopu zanechal především v české extralize, kde se vžil pokřik: Radek Duda, hokej není nuda

Soupiska HC Benátky nad Jizerou

Brankáři: Lukáš Hosnedl, Marek Schwarz, Matěj Žajdlík.

Obránci: David Aubrecht, Jan Bednář, Tomáš Hanousek, Tomáš Havlín, Jakub Husa, Petr Kolmann, Vratislav Kunst, Patrik Maier, Semjon Miročnikov, Ján Niko.

Útočníci: Ladislav Bittner, Chance Braid, Václav Burda, Ondřej Chrtek, Jan Jeník, Adam Klapka, Josef Mikyska, Tomáš Nezbeda, Jiří Průžek, Matěj Psota, Jan Šír, Daniel Špaček, Michal Teplý, Petr Wiencek, Marek Zachar, Adam Najman, Jan Cikhart, Radek Duda (?).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz