Nový brankář pro Boleslav! Růžička se zranil, přichází Slovinec Krošelj

O pozici brankářů měli jasno. V Mladé Boleslavi počítali s tím, že do nové sezony půjdou s Janem Růžičkou a Pavlem Kantorem. Jenomže plán dostal trhliny – prvně zmíněný je totiž na marodce a dost dlouho potrvá, než bude zase v pořádku. "Honza Růžička se bohužel zranil. Má problém v dolní části těla. Mimo hru je zhruba na čtyři až pět měsíců," informuje sportovní manažer Jaromír Látal.

Jágr Chance liga

Pro Bruslaře rázem vyvstal nečekaný úkol. Zatím vůbec není jisté, kdy s Růžičkou budou moci počítat. "Na situaci bylo třeba reagovat. Stalo se, museli jsme hledat náhradu. Rozhlíželi jsme se po tuzemských variantách, ovšem trh s brankáři jich aktuálně příliš nenabízí," pokračuje.

Představitelé klubu zaměřili pozornost za hranice, určité možnosti údajně řešili na Slovensku. Pak ale padla volba na slovinského reprezentanta Gašpera Krošelje. "Probírali jsme to s naším trenérem gólmanů Radkem Haasem. Viděli jsme záznamy, v nichž Gasper chytal. Například utkání Slovinců na poslední olympiádě," zmiňuje Látal.

Po určitém zvažování se zástupci Bruslařů rozhodli, že Krošelje angažují. "Podepsali jsme s ním časově omezenou smlouvu. S tím, že pokud budou obě strany spokojené, můžeme spolupráci prodloužit do konce sezony," hlásí sportovní manažer klubu. Po dobu Růžičkovy léčby vytvoří Krošelj dvojici s Pavlem Kantorem.

Čerstvá boleslavská posila může nabídnout hodně zkušeností, Krošelj chytal Kontinentální ligu za Záhřeb, působil také ve Švédsku. Naposledy chytal za dánský tým Rodovre Mighty Bulls. "V minulosti prošel i slovenským hokejem, Gasper tím pádem nebude mít potíže s komunikací. Češtině rozumí, mluví slušnou slovenštinou. I to byl jeden z důvodů, proč jsme se pro něj rozhodl. Je tu předpoklad, že velmi rychle zapadne do mužstva," dodává Látal.

Jednatřicetiletý rodák z Lublaně startoval na olympijských hrách v Koreji a na třech světových šampionátech elitní kategorie. V minulosti hrál nejen za Záhřeb nebo zmíněný dánský tým, ale hájil také branku švédských celků AIK Stockholm a Oskarshamn. Působil v norské Spartě Sarpsborg nebo v dánských klubech Aalborg a Herlev.

Teď míří do Mladé Boleslavi, kde naváže na dřívější angažmá slovinských krajanů Luky Vidmara a Mitji Robara, jenž nyní agentem Krošelje. "Gasper se na novou sezonu chystá individuálně. My společnou přípravu budeme končit, následuje dovolená. Na led půjdeme 23. července, tehdy se Krošelj k týmu přidá," uzavírá Jaromír Látal.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz