Boleslav? Nebylo nad čím přemýšlet, hlásí čerstvý maturant Skalický

Foto: slovanpositive.com

25. června 2018, 13:49

David Jahoda

Je mu sice teprve 22 let, ale za sebou už má tři mistrovství světa, 155 zápasů v KHL a doma dvě zlaté medaile pro mistra slovenské extraligy. Taková je vizitka mladé (avšak ne nezkušené) posily Mladé Boleslavi útočníka Pavola Skalického, který okusí českou nejvyšší soutěž poprvé v životě. "Chtěl jsem zkusit něco jiného, co mě nakopne, proto mě to táhlo do české extraligy," sdělil v rozhovoru pro web Bruslařů slovenský forvard, který se po konci sezony úspěšně složil maturitní zkoušku.

Jágr Chance liga

Přes Spišskou Novou Ves, Košice a pětiměsíční anabázi ve švédském Örebro se v sezoně  2015/16 dostal do Slovanu Bratislava. V posledních dvou letech pak v situaci, kdy tým z hlavního slovenského města měl jistotu nepostupu do play off, vypomáhal Banské Bystrici, se kterou nakonec v obou případech slavil titul. Teď je Pavol Skalický připraven na českou výzvu.

"Chtěl jsem zkusit něco jiného a je jasné, že česká Tipsport extraliga je kvalitní. Bavili jsme se velice korektně a rychle, proto jsem se rozhodl pro Mladou Boleslav," poodkryl Skalický půdorysy jednání s bruslařským klubem. 

Mladá Boleslav ale nebyla jediným klubem v české nejvyšší soutěži, která měla o trajnásobného účastníka seniorského světového šampionátu zájem. "Proběhly nabídky i z jiných klubů. Jak už jsem ale říkal, Boleslav se mi od začátku líbila nejvíc, proto se nebylo nad čím dál rozmýšlet," dodal Skalický.

>> Posily Boleslavi: Přichází Vondrka, Šťastný, Skalický a Pláněk

Ve hře bylo i setrvání ve Slovanu Bratislava. I když za něj Skalický v předešlých třech ročnících odehrál 155 zápasů, mezi největší opory nepatřil. Přeskočit hranice a vyzkoušet českou extraligu se mu proto jeví jako dobrý nápad. "Slovan Bratislava byl ve hře, chtěl jsem ale zkusit něco jiného, co mě nakopne, proto mě to táhlo do české extraligy," konstatoval. 

Přípravu na svůj premiérový ročník v Česku začal Skalický nejprve sám, teď už je ale součástí tréninkových jednotek mužstva trenéra Vladimíra Kýhose. Na první dobrou se mu také líbí samotné město. "Nemám moc rád, když musím někde daleko chodit. V tom je Boleslav dobrá, protože je tu všechno de facto pohromadě." 

"Slovan Bratislava byl ve hře, chtěl jsem ale zkusit něco jiného, co mě nakopne, proto mě to táhlo do české extraligy."

Pavol Skalický měl stejně jako vloni dlouhou sezonu. S Banskou Bystricou se dostal až do finále, které se natáhlo na sedm zápasů. Pak jen sbalil výstroj a zamířil směr Dánsko, které bylo dějištěm mistrovství světa. Ale odpočinek a dobití baterek? Na to nebyl bezprostředně po sezoně čas. Vše si vynahradí až teď. "Pojedu k moři, protože jsem to kvůli školním povinnostem nestihl po sezóně. I tam se ale budu muset udržovat a připravovat, takže to pro mě bude sice dovolená, ale trochu spojená i se sportem," přiblížil své plány.

O jaké studijní povinnosti šlo? O maturitu, někdy nazývanou jako zkouška dospělosti. "Naštěstí už ji mám nyní za sebou," oddechl si Skalický. Jak obstojí v mladoboleslavské zkoušce, se teprve uvidí. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz