Náhrada za Sýkoru? Hradec povýšil Martince. Smlouvu má na pět let! Co Červenka?

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

18. dubna 2018, 20:07

David Jahoda

Královéhradecký Mountfield už má náhradu za odvolaného trenéra Václava Sýkoru. Východočeši sáhli do vlastních zdrojů, na post šéfa střídačky totiž povýšil Tomáš Martinec, dosavadní dlouholetý asistent. Podle informací serveru iSport.cz by měl Martinec podepsat netradičně dlouhou smlouvu na pět let! Stane se tak poté, co Martinec dorazí z mistrovství světa do 18 let, kde dělá asistenta českému národnímu týmu. Vedení klubu zároveň nastínilo, že plánuje omlazení kádru. Do super posily Romana Červenky investovat nebude.

Nový fanshop

Čtyřiačtyřicetiletý trenér je královéhradeckým rodákem a ve východočeském týmu působí od roku 2013, kdy se rozhodl ke konci své aktivní kariéry, která zahrnovala přes 500 zápasů v české nejvyšší soutěži.

>> Mountfield bude mít nového kouče, Sýkora po dvou sezonách končí

Tomáš Martinec působil v klubu jako asistent generálního manažera, poslední tři roky jako asistent hlavního trenéra A-týmu. Před dvěma lety byl navíc jmenován na post šéftrenéra mládeže. A kvůli tomu, že chce účastník semifinále Tipsport extraligy z posledních dvou let omladit kádr, jevila se tato volba jako logická.

Boss Mountfieldu HK Miroslav Schön pro iSport.cz navíc prozradil, že s Martincem počítá na dlouhou dobu. Konkrétně na pět let! „Pro Tomáše jsme se rozhodli hned z několika důvodů. Odkroutil si pětileté období jako asistent pod třemi trenéry. Pracoval pod Draisaitlem, Kýhosem a Sýkorou. Myslíme si, že za tu dobu nabyl poměrně dost zkušeností. Pětiletý kontrakt souvisí s naší vizí omlazování kádru,“ řekl pro internetovou verzi deníku Sport hradecký šéf.

„Pracoval pod Draisaitlem, Kýhosem a Sýkorou. Myslíme si, že za tu dobu nabyl poměrně dost zkušeností. Pětiletý kontrakt souvisí s naší vizí omlazování kádru.“

„Byť tu zůstanou někteří starší hráči a stávající opory jako Petr Koukal, Dominik Graňák nebo Oskars Cibulskis, větší porci času dostanou mladíci, kteří na to budou mít. V horizontu pěti let by měl nový kouč vybudovat mančaft, který by měl bojovat o titul,“ dodal Schön.

V Hradci nebude jistě pokračovat osm hráčů

S týmem by se měl naopak rozloučit René Vydarený, který podle Schöna zamíří do Českých Budějovic. Hradecký deník v minulých dnech navíc uvedl, že by měli z Mountfieldu odejít i Jiří Šimánek či Bedřích Köhler, jehož cesty by měli vést do Komety Brno. Tyto informace vzápětí potvrdil (a doplnil) i samotný klub na svých webových stránkách. Mimo zmíněné hráče nebudou na východě Čech pokračovat ani obránci Zdeněk Čáp, Blaž Gregorc a Martin Pláněk a útočníci Martin Látal a Tomáš Zigo. Zůstat by ale měl bek Petr Zámorský, se kterým klub jedná o novém kontraktu.

Také se potvrdilo, že dosavadní kapitán a hvězda týmu Jaroslav Bednář se po skončení aktivní kariéry přesune do křesla sportovního manažera. Probíralo se, zda mezi jeho první velké úlovky nebude patřit Roman Červenka. To se ale nestane. „V rámci našeho rozpočtu jsme se rozhodli, že nebudeme takto vysokou částku investovat do jednoho hráče,“ řekl Schön pro iSport.cz. Podle informací švýcarského deníku Le Matin má navíc reprezentační útočník zamířeno do Davosu. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz