Na rozbruslení si přidal, pak zastavil Třinec. Parádní zápas, hodnotí Kašík

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Berani v závěrečném kole před reprezentační přestávkou zavítali na led Třince, tedy týmu, kterého před zápasem zdobila šňůra sedmi vítězných duelů v řadě. Zlínští museli v utkání odolávat velkému náporu domácích Ocelářů, tým z Baťova města nakonec uspěl a třemi brankami v poslední třetině rozhodl o své výhře. Obrovský podíl na třech bodech měl brankář Libor Kašík, který zlikvidoval 34 střel.

Nový fanshop

Máte tři body, zápas ale byl velmi těžký, že?
V prvních dvou třetinách měl více ze hry Třinec. Na rozdíl od zápasu v Hradci Králové, kde jsem taky nechytal špatně, se mi dařilo chytat i druhé a třetí dorážky. Tím jsem trochu pomohl klukům, kteří mi to parádně vrátili ve třetí třetině, kdy dali tři góly. Zápas jsme si pak dohráli úplně parádně.

Hrála ve druhé části velkou roli tyčka, která vás uchránila od stavu 1:3?
Tam jsme měli velké štěstí. Já se natáhl, kotouč mi lízl vyrážečku a od tyčky se odrazil ven. Tam nás točili. Pak nám ale dali přesilovku, kluci ji sehráli perfektně a srovnali na 2:2. Pak se obraz hry otočil, Třinec po našem srovnání už nepůsobil tak suverénně.

Dva góly Jakuba Šlahaře

Před zápasem jste si protáhl rozbruslení, bylo to cíleně?
Tak nějak jsem čekal, že toho bude na začátku zápasu hodně. Trochu jsem si proto pohrál s pukem, pořádně zahřál tělo. Třinec měl v prvních dvou třetinách hodně šancí. Psychicky jsem se připravil, že to bude zábava. Dobře to dopadlo.

Třinec jste porazili potřetí, je to váš oblíbený soupeř?
Já to opakuji celou sezónu. My nemáme nějaký tým, o kterém víme, že ho budeme pokaždé porážet. Do každého zápasu jdeme s tím, že chceme získat nějaké body. S Třincem se nám to povedlo třikrát, takže to jde takhle spojit. Jinak nad tím ale nespekulujeme, nijak nepočítáme koho porazíme, koho zase ne. Chceme zvítězit nad všemi, zrovna s Třincem to vyšlo třikrát.

Vypadá to, že v play off narazíte právě na Oceláře.
Pokud chcete udělat úspěch, tak musíte porazit kohokoliv. My ale ještě v play off nejsme, uděláme maximum, abychom se tam dostali. Zatím se nám daří bořit předsezónní předpoklady, doufám, že je zboříme úplně.

Jak vidíte situaci kolem šestého místa?
Přesně to spočítané nemám. My věděli, že musíme v každé čtvrtině uhrát alespoň osmnáct bodů, abychom nehráli play out. Teď nám myslím chybí jeden bod. My každopádně budeme ve zbývajících třech zápasech uhrát co nejvíce bodů.

Cienciala: Bylo tam hodně šancí, měli jsme je využít

Jako jediný ze Zlína jste ještě nevynechal ani jeden zápas. Co děláte pro svou kondici?
Já dělám úplně maximum. Před tím, než začal hokejový maraton, kdy jsme hráli čtrnáct zápasů v řadě, každé úterý, pátek i neděli, prakticky měsíc v kuse, jsem s trenérem brankářů Ríšou Hrazdírou úplně neskutečně natrénoval kondici. Pomohl mi také můj kondiční trenér. Já se na to připravil a teď jsem z toho těžil. Jinak bych neměl šanci to zvládnout, se spoluhráči jsme to zvládli na jedničku.

Těšíte se na volno?
Těším, po dvou dnech se ale opět vrhnu do tréninkového procesu, abych se co nejlépe připravil na závěr sezóny. Když se hraje prakticky ob den, tak se člověk k tréninku kondice příliš nedostane. Na období bez zápasů už se proto těším. Pročistím si hlavu a pořádně potrénuji kondici.

Sestřih utkání HC Oceláři Třinec – Aukro Berani Zlín

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz