Škaredý hokej? Lepší než hrát pěkný a prohrávat, tvrdí Kašík

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Tři prohry v řadě a propad na desáté místo. Zlín už potřeboval zabrat, a to se mu doma proti předposlední Jihlavě povedlo. Výkon to sice nebyl nijak přesvědčivý, ale co ševci potřebovali, také získali. Tedy tři body. O vítězství se dvěma góly zasloužil útočník Zdeněk Okál a opět skvěle chytající Libor Kašík. Z 23 střel mu prošla za záda jen jedna.

Nový fanshop

„Oni se snaží všechno střílet na bránu a dnes jsme takto dostali první gól. Mě to trošku překvapilo. Někdo vystřelil, hráč to zpracoval a místo toho, aby nahrál někde do prázdné, poslal to za mě, když jsem vstával. Pak už jsem v tom pohybu navrch nestihl zareagovat,“ popisuje inkasovaný gól Libor Kašík, jenž byl ale jinak po zápase v dobré náladě. Zlín zvládl důležitý zápas a udržel si pozici pro předkolo.

„Kdo se malinko v hokeji vyzná, věděl, že pokud chce být Zlín v této sezoně úspěšný, musel nyní vyhrát. Povedlo se nám to s obrovskou dávkou štěstí a trochou toho odhodlání kluků, kteří tam nechali to srdíčko. Vyhráli jsme 2:1, jsou to pro nás hodně důležité tři body, “ potvrzuje pětadvacetiletý gólman. A má pravdu. Nebýt Kašíka i trochu toho štěstí, mohla ze zápasu odejít vítězně klidně Dukla.

„Měli jsme přesilovku za stavu 1:0 pro Jihlavu a klukům jsem špatně rozehrál puk. Jeli na mě samostatný nájezd, který se mi povedlo vytěsnit. A jak se říká: „Nedáš, dostaneš. V té přesilovce jsme pak stihli dát na 1:1, což rozhodlo. Přesilovky byly rozhodující.“ Všechny tři góly v zápase totiž padly v přesilové hře. Berani navíc ještě měli jednu prodlouženou, čtyřminutovou přesilovku pět na čtyři, ale nevyužili ji.

Ševci se tak díky výhře posunuli na deváté místo před Spartu a jejich náskok na baráž stoupl na 17 bodů. „Pro nás je to pořád strašák, a proto i tenhle zápas tak vypadal. Nebylo to úplně ideální, ale radši budeme hrát škaredý hokej a vyhrávat, než hrát pěkný hokej a prohrávat. Já jsem s těmi třemi body nesmírně spokojený, “ říká Kašík.

Sestřih utkání Aukro Berani Zlín – HC Dukla Jihlava

Do konce základní části už zbývá odehrát jen sedm kol a z toho jich hned pět bude hrát Zlín venku. „Do pondělí máme trošku klidnější hlavy, ale v úterý zase hrajeme důležitý zápas a tam se bude muset taky jít na krev. To, že je to psychicky náročné si nepřipouštím. Já si užívám hokej. Když si to takto nastavíte v hlavě, nemůže pro vás být nic náročného. Akorát do toho musíte jít s pokorou a splňovat věci, které máte nastavené, “ dodává zlínská jednička.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz