Mozík načasoval úprk z Ruska a slaví titul v CHL: Měl jsem velké štěstí

Foto: Vladimír Koča

Zatímco jiní Češi v Rusku (asi) budou muset dohrát sezonu, obránce Vojtěch Mozík svůj přestup do Švédska vychytal naprosto skvěle – s Rögle Ängelholm se dohodl už během olympiády v Pekingu. Za švédského vicemistra odehrál v lize zatím jen tři duely. V úterý k nim ale přidal finále Ligy mistrů, v němž jeho tým coby debutant soutěže dokráčel k titulu.

První zápasy v novém angažmá a hned velká trofej.
Je to úžasné. Je to i odměna pro naše skvělé fanoušky. Měli jsme vyprodaný stadion a vybojovali jsme první titul pro Rögle. Finále bylo super a moc jsem si to užil.

Ve finále proti finské Tappaře vám asi hodně pomohla výhoda domácího ledu, souhlasíte?
Určitě. Atmosféra byla neskutečná celý zápas a fanoušci nás hnali dopředu. Fakt to bylo super. Tappara hrála výborně, ale my jsme si šli zatím a fanoušci nám pomohli.

„Atmosféra byla neskutečná celý zápas a fanoušci nás hnali dopředu.“

Kde se finálový zápas lámal?
Za stavu 2:0 už jsme si vedení hlídali, pak ale byla škoda, že jsme ve třetí třetině dostali celkem laciný gól. Na konci tam byly ještě nějaké zmatky, ale naštěstí jsme to ubránili a výhra se počítá.

Stihl jste se už vůbec ve Švédsku po návratu z olympiády rozkoukat? Nové prostředí, jiné rozměry ledu…
Bylo to těžké. Rozměry ledu jsou úplně jiné, než byly na olympiádě nebo ve Vladivostoku, či celkově v KHL. Je to hrozně široké a velké, takže mi to popravdě ještě zabere nějaký čas. Ale určitě to bude dobré a zvyknu si.

Foto: Vladimír Koča

Jak vysoko titul v CHL ve své kariéře řadíte?
Já toho v kariéře zatím moc nevyhrál, jen extraligový titul s Plzní (směje se). Tohle vítězství řadím hodně vysoko, vždycky je skvělé cokoliv vyhrát a obzvlášť když teď jde o Ligu mistrů. Moc si toho vážím. Jsem šťastný, že tu u toho můžu být. A celkově si vážím toho, že jsem mohl podepsat v takovém týmu, jako je právě Rogle. Být teď nejlepším týmem v Evropě je super.

Byla i rodina na zápase?
Rodina tu byla. I díky ní jsem si to užil a doufám, že i oni si užili zápas. Snad budou i kvalitní oslavy.

„Rodina tu byla. I díky ní jsem si to užil a doufám, že i oni si užili zápas.“

Jak dlouhé budou oslavy titulu v CHL?
Těžko říct. Chceme si to užít a oslavit to, ale ve čtvrtek už zase hrajeme ligu. Ve středu máme trénink, takže oslavit to pořádně bude složité (úsměv).

V kontrastu současných událostí v Rusku, kde zůstali někteří čeští hráči „uvězněni“, jste svůj přestup načasoval naprosto ideálně, že?
Hodně lidí mi říká, že jsem měl velké štěstí, jak jsem dopadl a že můžu být rád, že jsem tady ve Švédsku. Je smutné, co se teď ve světě děje. Je to strašně smutné. Já tomu naštěstí utekl a jsme moc rád, že jsem tam, kde jsem. Teď jsem vyhrál Ligu mistrů a budu si moci zahrát i o švédský titul. To je úžasná zpráva.

„Pro kluky je to hodně těžké, každopádně jim přeji hodně štěstí, ať to nějak zvládnou a dostanou se v pořádku domů.“

Jste s nějakými českými hráči, kteří zůstali v KHL, v kontaktu ohledně tamního dění?
Máme skupinu s kluky z olympiády, píšeme si tam a četl jsem spoustu zpráv o tom, jak to tam je. Je to pro ně těžké. Vypadá to, že se to tam asi odehraje, ale nikdo asi stoprocentně neví, co přesně se stane. Je možné, že se play off ještě zruší. Zatím to ale vypadá, že se to dohraje. Pro kluky je to hodně těžké, každopádně jim přeji hodně štěstí, ať to nějak zvládnou a dostanou se v pořádku domů.

Jak velká je podle vás šance, že s Rögle vyhrajete i švédskou ligu? Momentálně jste o skóre na druhém místě.
Všichni to tady chtějí a jak jsem poznal tým, tak je super. Navíc co jsem slýchával i vidím na ledě, tak máme velkou šanci. Doufám, že tomu mohu pomoci a třeba to dopadne dalším titulem.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz