Další švédský šampión! Ligu mistrů vyhrálo Rögle

Foto: Twitter Champions Hockey League

Pošesté za dosavadních sedm ročníků vyhrál Champions Hockey League tým ze Švédska – v úterním finále evropské soutěže porazilo Rögle 2:1 finskou Tapparu Tampere.

Hrdinou utkání se stal útočník Daniel Zaar, jenž dal oba góly Rögle. Skóre otevřel už ve třetí minutě – a právě tenhle moment určil ráz celého zápasu. Rögle využilo výhodu domácího prostředí a svůj náskok si pohlídalo až do konce zápasu.

V cestě za evropským titulem Rögle v play off postupně vyřadilo ZSC Lions a pražskou Spartu, v semifinále přešlo přes obhájce titulu Frölundu a ve finále i díky jistému výkonu a 24 zákrokům brankáře Christoffera Rifalka udolalo Tapparu, aktuálně vedoucí tým finské ligy.

Rögle pomohl k triumfu v CHL i český reprezentant Vojtěch Mozík, který do Rögle zamířil teprve nedávno z Vladivostoku. Na opačné straně smutní extraligovým fanouškům dobře známý obránce Brady Austin.

Pro Rögle jde o největší úspěch dosavadní klubové historie. Není to totiž tak dávno, co hrálo pouze druhou nejvyšší švédskou soutěž – mezi domácí elitu se probojovalo až v roce 2015.

Klub z malého města Ängelholmu prožívá raketový vzestup: v sezoně 2019/2020 skončil ve švédské lize třetí, loni dokonce získal stříbro a nyní vyhrál Champions Hockey League.

RÖGLE BK – TAPPARA TAMPERE 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Zaar (Bengtsson, Edström), 30. Zaar (Tambellini, Stål Lyrenäs) – 45. Merelä (Levtchi, Morley).
Rozhodčí: Šír, Pešina – Durmis, Riecken.
Vyloučení: 1:1.
Využití: 1:0.
Střely na branku: 24:24.
Rögle BK: Rifalk – Kemiläinen, Sund, Wallinder, Jonsson, Mozík, Ekeståhl-Jonsson, McKiernan – Bristedt, Tambellini, Everberg – Zaar, Ferguson, Bengtsson – Stål Lyrenäs, Larsson, Sjödin – Granath, Sjögren, Edström – Kasper. Trenér: Abbott.
Tappara Tampere: Heljanko – Kinnunen, Austin, Seppälä, Leskinen, Tuulola, Vittasmäki, Jürgens – Merelä, Morley, Levtchi – Kuusela, Platzer, Savinainen – Tanus, Virta, Luoto – Peltola, Rauhala, Puhakka – Moilanen. Trenér: Tapola.

Foto: Twitter Champions Hockey League

Přehled vítězů CHL

2022: Rögle BK (Švédsko)
2021:

2020: Frölunda HC (Švédsko)
2019: Frölunda HC (Švédsko)
2018: JYP Jyväskylä (Finsko)
2017: Frölunda HC (Švédsko)
2016: Frölunda HC (Švédsko)
2015: Luleå HF (Švédsko)

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz