Mládežnické hvězdy února: Brankářský talent Pařík a produktivní Kos

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Mládežnické soutěže spěchají k finiši a na čase je vyhlásit nejlepší hráče za měsíc únor. Sportovní oddělení Českého hokeje tentokrát vybralo spolehlivého čahouna z juniorského brankoviště a lídra kanadského bodování dorostenecké extraligy.

Nový fanshop

Junioři: LUKÁŠ PAŘÍK (Bílí Tygři Liberec)

Patří mezi nejtalentovanější české brankáře. Lukáš Pařík je oporou reprezentace do osmnácti let, kde letos odchytal devět zápasů s úspěšností přes 91 procent a stál za výhrami nad Ruskem, Švédskem či Finskem. S ambiciózní juniorkou Liberce teď bojuje o play off, na pažbě má v probíhající sezoně čtyři čistá konta i tři gólové nahrávky.

„Lukáš má stabilní formu jak v klubu, tak v reprezentaci. Navíc předváděl dobré výkony i v Chance lize, kde nastupoval za Benátky nad Jizerou,“ připomíná Radek Tóth, šéf brankářské komise Českého hokeje, první Paříkovy zkušenosti s profesionální soutěží.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Dorost: JAKUB KOS (HC Kometa Brno)

Jeden z lídrů dorostu brněnské Komety, a to na ledě i v kabině. Kanadské body za něj jasně hovoří – se 47 góly a 35 nahrávkami je vůbec nejproduktivnějším hráčem extraligy. V nedávném zápase proti vedoucím Vítkovicím dal Jakub Kos dokonce pět branek, s Brnem má jednoznačný cíl vyhrát obě série play off a zabojovat o zlato na závěrečném mistrovství republiky.

Trenér Marek Moskal ho využívá v přesilových hrách i oslabeních a pochvaluje si jeho poctivý přístup k tréninku. „Je to hráč se stabilní vysokou výkonností. Zlepšení prokazuje i v defenzivních činnostech, kde však má stále na čem pracovat. Neztratil se ani v několika zápasech, které odehrál za juniorku,“ říká Moskal ke třem startům mezi staršími. Kromě toho má Kos na kontě i deset utkání v reprezentaci do šestnácti let.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz