Kos sestřelil Vítkovice pěti góly. Psychicky to nezvládly, myslí si

Foto: Vít Novák, hc-kometa.cz

Měl to být vyrovnaný souboj, místo toho se ale utkání dorostenců Komety a Vítkovic změnilo v exhibici domácích. Demolici vedoucího týmu tabulky 10:1 řídil útočník a prozatimní kapitán Brna Jakub Kos, který dal pět gólů! Díky 39 trefám se posunul do čela střeleckých tabulek a se 69 body i do čela produktivity celé soutěže.

Nový fanshop

„Říkali jsme si, že Vítkovice musíme určitě porazit, protože tři prohry v řadě nejsou dobré. Chtěli jsme jednoznačně vyhrát, obzvlášť když za pět zápasů začíná play off,“ přiznává Kos.

Kometa – Vítkovice 10:1! Obránce Ticháček dal 4 góly, Sparta postupuje »

V nadstavbové skupině B sledují fanoušci souboje na ostří nože a nejinak je tomu i v zápasech Komety s Vítkovicemi. V lednovém souboji v Brně se Kometě zranili kapitán Jakub Brabenec a brankář Michal Schnattinger, od té doby se však Jihomoravanům daří odplaty. Ta poslední se jim povedla právě ve čtvrtek po poledni, kdy modrobílí ukončili sérii porážek a lídra skupiny zostudili deseti góly. Polovinu z nich zařídil brněnský forvard.

Vítkovicím jste dali deset branek, na výhru jste zadělali už v první třetině.
Jelikož víme, že Vítkovice jsou silným soupeřem, tak jsme se snažili, abychom to byli my, kdo dá první branku, což se nám povedlo. První třetinu jsme odehráli dobře, ve druhé jsme přidali další branky a ve třetí bylo utkání hodně ovlivněné těmi vyloučeními, takže už jsme jen upracovali výsledek v přesilovkách.

Sám jste nasázel úctyhodných pět branek, na další dvě jste přihrál. Rostlo vám s přibývajícím časem sebevědomí?
Ano, určitě. Vítkovice vedou tabulku, o to víc to potěší. Musím ale poděkovat hlavně klukům z lajny – Edovi Šalému, Ivu Sedláčkovi nebo Patriku Fajmonovi, kteří mi to tam skvěle servírovali. Celé naší lajně se hodně dařilo, i když vždycky je to i trošku o štěstí. Spolupráce je s nimi výborná, na nic si nemůžu stěžovat. Pět gólů jsem dal naposledy asi v šesté třídě (směje se).

Který byl z vašeho pohledu nejpovedenější?
Asi ten první, kdy jsem ujel obraně po křídle a střílel do šibenice. Ale i ostatní branky, které mi kluci nachystali, byly krásné.

Kde se podle vás zápas s lídrem tabulky lámal?
Nejspíš asi ve druhé třetině, když jsme dali gól na 6:1. To bylo hodně zlomové. A samozřejmě i to, že jsme dali první tři góly rychle po sobě.

Soupeř měl první dvě třetiny k dispozici několik přesilovek, ale měl velké problémy se vůbec dostat do pásma. Znali jste recept na hru v oslabení proti Vítkovicím?
Snažíme se hrát oslabení tak, abychom byli co nejvíce aktivní, a daří se nám to. Máme dvojice, co tam chodí spolu dokola, a dokážeme vyhodnotit, kdy můžeme být aktivnější a kdy nemusíme. Oslabení nám vychází dobře.

Foto: Vít Novák, hc-kometa.cz

Naopak ve vlastních přesilovkách jste nasázeli hned pět branek, čtyři z toho v poslední třetině.
Vždycky před zápasem trénujeme přesilovky a snažíme se je ještě vylepšit, abychom z nich dokázali dávat co nejvíce gólů.

Závěrečná třetina se hodně táhla, Vítkovičtí byli často vylučovaní a jejich trenér byl dokonce za urážky rozhodčího vykázán mimo střídačku. Byla podle vás na soupeři vidět velká frustrace?
Hráli jsme proti Vítkovicím letos už čtvrtý zápas, a vždy je to takhle vyhrocené. Utkání bylo ovlivněno, jak jsem říkal, několika zákroky. V závěru bylo vidět, že to Vítkovice psychicky nezvládly. Když se prohrává o hodně, zápasy bývají obvykle více vyhrocené.

Je zrovna takhle vysoká výhra nad lídrem tabulky tou ideální vzpruhou po předchozích prohrách?
Říkali jsme si, že Vítkovice musíme určitě porazit, protože tři prohry v řadě nejsou dobré. Chtěli jsme jednoznačně vyhrát, obzvlášť když za pět zápasů začíná play off.

Přenášíte si do soutěžních zápasů také zkušenosti nabyté z reprezentace?
Určitě. Byl jsem na několika kempech a turnajích a je to obrovská zkušenost. Hráli jsme proti Rusům, Švýcarům a dalším špičkovým zemím, což je velké plus.

Nedávno jste stihl odehrát i dva duely za juniorku Komety. Jak moc velký skok to byl?
Byla to další nová zkušenost, je to úplně něco jiného než dorost. Hrají tam i kluci ročníku 99, takže je to velký rozdíl, hlavně v rychlosti. Jsem rád, že jsem si to mohl zkusit.

V neděli a pondělí vás čekají další dva důležité duely, a to doma proti Zlínu. Očekáváte další vyhrocené zápasy?
Nechceme být namyšlení, že jsme vyhráli 10:1. Do zápasů se Zlínem chceme jít naopak s pokorou, naskočit do zápasů od nuly a odehrát je co nejlépe.

Foto: Vít Novák, hc-kometa.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz