Výměna českých mladíků ve WHL: kapitána dvacítky střídá útočník Lang

Foto: Alena Zapletalová

Nebývá moc běžné, aby se součástí výměny hráčů v zámořských juniorských soutěžích stali dva čeští mladíci. K jedné takové akci aktuálně došlo ve Western Hockey League: vedení klubu Moose Jaw Warriors uvolnilo do týmu Kamloops Blazers obránce Libora Zábranského, opačným směrem putoval útočník Martin Lang.

partneři českého hokeje

Oba kluby se snaží posílit kádry před finišem sezony. Vedení Kamloops shánělo kvalitního beka a volba managementu padla na jednoho z lídrů letošní české dvacítky. „Jsme nadšeni, že se nám podařilo získat právě Libora. Byl kapitánem české juniorské reprezentace a na mistrovství světa předvedl vynikající výkon," řekl klubovému webu generální manažer Matt Bardsley.

Libor Zábranský hraje za Atlantikem třetí sezonu, Kamloops je už jeho pátým klubem. Odchovanec brněnského hokeje začal v Kelowně, poté přešel do USHL a nastupoval za Fargo Force. Loni se jeho jméno znovu objevilo v CHL Import Draftu, mladý obránce putoval do Saskatoonu, odkud posléze zamířil do Moose Jaw.

Teď je jasné, že autor čtyř gólů na juniorském šampionátu v Ostravě a Třinci dokončí ročník v Kamloops. „Měli jsme k dispozici jen šest beků, naší snahou bylo, abychom získali ještě jednoho. Abyste získali dobrého hráče, musíte také někoho kvalitního obětovat. Volba padla na Langa, útočníků máme k dispozici víc. Chtěli bychom Martymu poděkovat a přejeme mu v novém angažmá hodně štěstí," doplnil Bardsley.

Martin Lang hraje za Atlantikem druhou sezonu. Osmnáctiletý rodák z Rokycan přišel do Kamloops loni z Plzně, účastník MS hráčů do 18 let 2019 sehrál v této sezoně 31 utkání WHL, vstřelil sedm gólů a přidal dvanáct nahrávek. Libor Zábranský zatím v letošním ročníku zapsal 29 zápasů, dvě branky a devět asistencí, po Saskatoonu a Moose Jaw oblékne ve Western Hockey League dres třetího klubu.

Před uzávěrkou transferů v CHL se některé změny týkaly i dalších českých juniorů. Hamiltoin Bulldogs posílil litvínovský útočník Jan Myšák, obránce Martin Haš se stěhoval z finské Tappary Tampere do týmu North Bay Battalion. Jiný z účastníků nedávného MS dvacítek Matěj Pekař zase přešel z Barrie Colts do Sudbury Wolves.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz