TOP 5 objevů na MS 18: slovenský tahoun nebo ruský tank

Foto: iihf.com

(ČELJABINSK, od našeho zpravodaje) Na každém turnaji někdo vyletí jako kometa. Otázkou je, zda zase nezhasne. Kterých pět hráčů příjemně překvapilo na letošním mistrovství světa do osmnácti let?

Nový fanshop

Maxim ČAJKOVIČ (Ú, Slovensko)
Je ročníku narození 2001, už letos se ale kolem něj točila slovenská hra. Čajkovič, který prošel i mládežnickými týmy Brna, byl druhým nejproduktivnějším hráčem turnaje (4+7). Na ledě šel příkladem i bojovností. Roste Slovensku nová hokejová hvězda?

Kaapo KAKKO (Ú, Finsko)
Už před turnajem se o Kakkovi hovořilo jako o jedné z největších nadějí pro draft 2019. A urostlý Kakko (na fotce dole), který vyniká skvělým bruslením a mimořádnou technikou, si díky výkonům na turnaji u skautů ještě polepšil. Finsku pomohl ke zlatu a za sedm zápasů stihl deset bodů (4+6).

Niklas NORDGREN (Ú, Finsko)
K finským tahounům patřil kromě Kakka, Rasmuse Kupariho nebo Jesperiho Kotkaniemiho také Niklas Nordgren (na úvodní fotce). 174 centimetrů vysoký útočník byl s osmi góly nejlepším kanonýrem turnaje – díky skvělému představení by mohl na draftu vyletět. Dosud se mu přitom předpovídalo pomezí druhého a třetího kola.

Kirill MARČENKO (Ú, Rusko)
Byly zápasy, kdy na ledě dominoval a dělal si, co chtěl. Jindy ale tolik vidět nebyl. V pěti zápasech na turnaji měl bilanci 3+3. Tenhle forvard, který si dokáže prorazit cestu do útočného pásma podobně jako tank bojištěm, je sázkou do loterie: může z něj být jackpot draftu, ale také prohraná sázka.

Jonatan BERGGREN (Ú, Švédsko)
Švédové dali na turnaji 23 gólů a hned na deseti z nich se bodem podílel Jonatan Berggren (5+5). Uslyšíme o něm i v budoucnu?

Foto: iihf.com

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz