Finové na MS 18 ani jednou neprohráli a jsou mistry světa

Foto: iihf.com

(ČELJABINSK, od našeho zpravodaje) Finové jsou po dvou letech mistry světa v kategorii U18 – ve finále letošního ročníku porazili Američany v dramatické záplatce 3:2.

Nový fanshop

Finové vstoupili do finále výtečně – v 10. minutě se trefil Rasmus Kupari a v čase 12:33 přidal druhý finský gól Kaapo Kakko. Jenže pak Seveřané o nadějný náskok přišli: ještě v první třetině snížil Patrick Giles a ve 29. minutě vyrovnal Trevor Janicke.

Do závěrečné třetiny se tak šlo za stavu 2:2. Drama vrcholilo!

Zlatý gól dal – v 51. minutě a v oslabení (!) – nejlepší kanonýr turnaje Niklas Nordgren. Finové tak počtvrté v historii vyhráli mistrovství světa do osmnácti let. Letošní úspěch je o to sladší, že Finsko na turnaji neprohrálo ani jeden ze sedmi zápasů.

Pokračuje i úctyhodná série medailí USA: Američané naposledy neskončili na pódiu v roce 2003. Stříbro získal i Jacob Pivonka, syn Michala Pivoňky.

USA – FINSKO 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 17. Giles (Weiss, Emberson), 29. Janicke (Pivonka, Weiss) – 10. Kupari (Honka, Kotkaniemi), 13. Kakko (Honka, Kupari), 51. Nordgren (Kotkaniemi).
Vyloučení: 4:4.
Využití: 0:2.
V oslabení: 0:1.
Střely na branku: 28:28.
Diváci: 7499.
Nejlepší hráči: Tyler Weiss – Santeri Salmela.
USA: Knight – M. Samuelsson, Wilde, Stastney, Miller, Emberson, York, A. Samuelsson – Farabee, Wahlstrom, Hughes – Meyer, Gruden, Wise – Giles, Turcotte, Hain – Pivonka, DeBoer, Weiss – Janicke. Trenér: Appert.
Finsko: Annunen – Kokkonen, Utunen, S. Salmela, Honka, Thomson, Nousiainen, Seppälä – Kotkaniemi, Nordgren, Kakko – Kupari, Ranta, Tanus – Aaltonen, Lundell, Nevasaari – Killinen, Moilanen, Petman – Hirvonen. Trenér: Niemelä.

Konečné pořadí MS do 18 let v roce 2018

1. Finsko
2. USA
3. Švédsko

4. Česko
5. Kanada
6. Rusko
7. Slovensko
8. Bělorusko

9. Švýcarsko
10. Francie (sestup)

Předchozí výsledky MS 18

Foto: cs.wikipedia.org

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz