TOP 10 gólů na MS dvacítek. Je mezi nimi i český

Celkem 176 branek padlo na uplynulém mistrovství světa juniorů. Které z nich si budeme nejvíc pamatovat? Takhle vypadá výběr podle Mezinárodní hokejové federace.

Aplikace Tipsport extraligy

Mezi nejpovedenější trefy zařadili redaktoři webu iihf.com také jednu českou. Tušíte správně – jde o gól Filipa Koffra v utkání s Ruskem, který položil základ k cennému vítězství 2:0.

Dvakrát se do výběru dostal německý šikula Tim Stützle. Vlastně dvakrát by v něm mohl být i švédský čahoun Elmer Söderblom, neboť fintu se zakončením mezi nohama vytáhl jak proti Čechům, tak ve čtvrtfinále s Finskem.

A který gól byl úplně TOP? Ten nejdůležitější, jímž Američané zlomili ve finále Kanadu. Alex Turcotte vůbec jako první na turnaji překonal obranu javorových listů ve hře pět na pět, Spojené státy vyhrály 2:0 a získaly čtvrté zlato za posledních jedenáct let.

10. Arthur Kaliyev (USA) – vs. Slovensko (čtvrtfinále)

9. Dylan Cozens (Kanada) – vs. Česko (čtvrtfinále)

8. Elmer Söderblom (Švédsko) – vs. Česko

7. Kasper Simontaival (Finsko) – vs. USA (semifinále)

6. Lucas Raymond (Švédsko) – vs. Finsko (čtvrtfinále)

5. Tim Stützle (Německo) – vs. Švýcarsko

4. Filip Koffer (Česko) – vs. Rusko

3. Vasilij Ponomarjov (Rusko) – vs. Německo (čtvrtfinále)

2. Tim Stützle (Německo) – vs. Slovensko

1. Alex Turcotte (USA) – vs. Kanada (finále)

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz