Dva Češi vyfasovali po MS trest. Pro Krutila je to průšvih

Foto: Matt Zambonin / HHOF-IIHF Images

Česká reprezentace sice byla na mistrovství světa do 20 let až šestou nejvylučovanější, jenže co se týče disciplinárních trestů, těch bohužel posbírala nejvíc. Dva hráči je dostali až víc než týden po skončení turnaje.

Aplikace Tipsport extraligy

Jednozápasové stopky už si v průběhu šampionátu „odseděli“ Adam Raška a Michael Krutil, další tresty vynesl disciplinární panel Mezinárodní hokejové federace až nyní. Plynou totiž ze zákroků ve čtvrtfinálovém utkání s Kanadou, které bylo pro český tým posledním na turnaji.

Oba fauly se přitom udály mimo hlavní pozornost kamer i rozhodčích. Chvíli před koncem první třetiny dojížděl Martin Beránek po odpískaném ofsajdu souboj s Jackem Quinnem, který ho lehce přistrčil. Český útočník na to reagoval kopnutím pravou bruslí do Quinnovy pravé nohy.

Když se pak čeští junioři v závěru snažili dotáhnout ztrátu 0:2, dalším faulem se provinil zadák Krutil. V 55. minutě srazil pravým ramenem Ryana Suzukiho, který letěl hlavou napřed na mantinel.

Oběma hráčům za to IIHF udělila tresty, které se přesouvají do dalších šampionátů. V Beránkově případě nejde o nic vážného: Českobudějovický útočník by musel vynechat první zápas mistrovství světa dospělých v letošním nebo příštím roce, ovšem těžko lze předpokládat, že by se přinejmenším na nejbližší turnaj probojoval.

Krutil má bohužel mnohem větší problém. Zaprvé – protože šlo o jeho druhý podobný prohřešek na mistrovství, dostal stopku na dvě utkání.

A zadruhé – zadák Sparty a Litoměřic, který se v minulých dnech zúčastnil tréninkového kempu Chicaga, ještě může jet na příští juniorský šampionát. Z hlediska výkonnosti by měl na nominaci zřejmě velkou šanci, ovšem teď už by trenéři museli počítat s tím, že Krutila nebudou moci v prvních dvou zápasech nasadit!

Následující mistrovství světa do 20 let se opět uskuteční v kanadském Edmontonu a tentokrát i Red Deeru, konat by se mělo v tradičním termínu od 26. prosince 2021 do 5. ledna 2022.

Česká reprezentace narazí v základní skupině B v Edmontonu na domácí Kanadu, Finsko, Německo a Rakousko. Druhou skupinu utvoří Spojené státy, Rusko, Švédsko, Slovensko a Švýcarsko.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz