Ofenzivní Ústí, rozčarované Letňany. Regionální liga juniorů jde do nadstavby

Foto: Karel Dvořáček, sportyusti.cz

28. října 2018, 17:37

Martin Voltr

Už koncem října skončila úvodní část ve druhém stupni mládežnických soutěží. Podívejte se, jak se vyvíjí Regionální liga juniorů a co čeká její účastníky ve zbytku sezony.

HokejkaTV

Pouhých osm až deset kol první části mělo týmy rozdělit mezi ty silnější, které se mezi sebou budou prát o postup do závěrečné kvalifikace o extraligu, a ty slabší, jež většinu ročníku dohrají spolu. Ve vyrovnanějších skupinách tak nebude docházet k tolika vysokým výsledkům.

Do Regionální ligy juniorů nastoupilo celkem 81 týmů, rozdělených do 14 skupin A–N po pěti či šesti. Do nadstaveb O–R postoupily všechny celky z prvních a druhých míst skupin A–K a také dva nejlepší ze třetích míst, do nadstavby S zase celky z prvních a druhých míst skupin L–N a dva nejlepší ze třetích míst.

Komu se nejlépe vedlo v úvodní části?

Tři mužstva neztratila ani bod: Kadaň, Ústí nad Labem a Nové Město nad Metují. Warriors Brno přišli o jeden, v základní hrací době nepoznal hořkost porážky ani Šumperk. Mimochodem, v regionálních ligách následují v případě remízy vždy rovnou samostatné nájezdy.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Suverénně nejlepší ofenzivní výkony předvedli zmiňovaní mladíci z Ústí, kteří za deset utkání nastříleli celkem 129 gólů. Šumperk se zase chlubil nejlepší defenzivou, inkasoval totiž pouhých 16 branek. To už teď ale patří minulosti, body se totiž do další části nepřenášejí.

V nadstavbách se bude bojovat o postup do závěrečné ligové části. Ta už bude čítat pouhé čtyři týmy, dostanou se tak do ní jen vítězové. A z této čtyřky si dva nejlepší zahrají v sezoně 2019/20 juniorskou extraligu.

O bezprostřední návrat do nejvyšší soutěže letos usilují Warriors a také Letňany. Letci ale na rozdíl od Brňanů do nadstavby nepostoupili! Ve skupině D skončili až na čtvrté příčce za Hvězdou, Kralupy a PZ Kladno, takže jejich sen pohasl nečekaně rychle.

Podívejte se na složení nadstavbových skupin i skupin o umístění. Tabulky prvních částí všech odehraných skupin naleznete v sekci Regionální ligy juniorů, průběžně aktualizované výsledky můžete sledovat tamtéž v zápasové sekci.

Nadstavbové skupiny

Skupina O: Klatovy, Kobra Praha, Kadaň, Karlovy Vary "B", Ústí nad Labem, Litoměřice, Hvězda Praha, Kralupy nad Vltavou
Skupina P: Příbram, Kolín, České Budějovice "B", Žďár nad Sázavou "B", Písek, Tábor, Třebíč, Jindřichův Hradec
Skupina R: Pardubice "B", Světlá nad Sázavou, Litomyšl, Česká Třebová, Nové Město nad Metují, Jaroměř, Krkonoše, Nová Paka
Skupina S: Warriors Brno, Hodonín, Šumperk, Valašské Meziříčí, Opava, Poruba, Český Těšín, Kroměříž

Skupiny o umístění

Skupina T: Děčín, Mělník, Louny, Klášterec nad Ohří, Mostečtí Lvi, Ostrov, Žebrák, Bílina, Třemošná, Rokycany
Skupina U: Poděbrady, Beroun, Zbraslav, Frýdlant, Kutná Hora, PZ Kladno, Letňany, Černošice, Velké Popovice, Benátky nad Jizerou
Skupina V: Český Krumlov, Strakonice, Chotěboř, Velké Meziříčí, Pelhřimov, Hlinsko, DDM České Budějovice
Skupina X: Polička, Chrudim, Lomnice nad Popelkou, Nový Bydžov, Dvůr Králové nad Labem, Opočno, Třebechovice pod Orebem, Náchod, Lanškroun, Moravská Třebová
Skupina Y: Uherský Brod, Technika Brno, Prostějov, Orlová, Boskovice, Černí Vlci, Frýdek-Místek, Nový Jičín, Karviná

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz