Regionální ligy juniorů a dorostu: 80 týmů a nadstavba už po 10 kolech

Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.cz

První hrací víkend za sebou mají taky druhé nejvyšší mládežnické soutěže – regionální ligy juniorů a dorostu. Před novou sezonou prošly poměrně výraznou obměnou.

HokejkaTV

I druhý stupeň samozřejmě poznamenala reorganizace mládežnických soutěží. Původní liga juniorů se v loňské sezoně už nehrála, teď se vrátila jako nástupce ligy staršího dorostu. Stejně jako juniorská extraliga je určená pro hráče ročníků 2000 až 2002 a na výjimku mohou nastoupit rovněž dva hráči a jeden gólman ročníku 1999. V Regionální lize dorostu se zase představí ročníky 2003 a 2004.

Do obou nižších soutěží je umožněno střídavé hostování extraligových hráčů nejmladšího ročníku dané kategorie (RLJ – 2002, RLD – 2004) a nejstaršího ročníku mladší kategorie (RLJ – 2003 z extraligy dorostu, RLD – 2005 z ligy starších žáků).

Obě regionální ligy se hrají zbrusu novým formátem.

83, resp. 80 týmů je rozděleno do 14 skupin (A–N) po pěti až šesti týmech, ve kterých se utkají jen dvakrát každý s každým. Po deseti kolech se oddělí první dva celky z každé skupiny a nejlépe umístěné ze třetích příček, aby vytvořily čtyři nadstavbové skupiny O–S po osmi týmech. V těch se potkají čtyřikrát, sehrají tak dalších 28 zápasů.

Foto: hcporuba.cz

Cíl je jasný – oddělit brzy silnější týmy od těch slabších a zabránit vysokým výsledkům. „Skupiny se sloučí tak, aby proti sobě hrály co nejvyrovnanější týmy. A příští sezonu zase mají všichni stejnou startovní čáru. Tým z malého města má takhle možnost dostat se do soutěže s týmem z velkoměsta,“ uvedl v nedávném rozhovoru Slavomír Lener.

„Jde nám o to, abychom v soutěži odehráli co nejvíce vyrovnaných zápasů, poněvadž tam mají hráči větší šanci si zápasy užít a zároveň herně růst,“ doplnil manažer rozvoje ledního hokeje k novince, která platí také pro žákovské kategorie.

Hůře umístěná mužstva čekají souboje o umístění v šesti skupinách T–Y. Naopak z vyšších nadstavbových skupin postoupí čtyři vítězové do kvalifikace o extraligu juniorů, respektive dorostu. Z šesti utkání pak vzejdou dva postupující.

Do všech skupin se výsledky z předchozích fází soutěže nepřenášejí. Zápasy se hrají tříbodovým systémem, v případě remízy po šedesáti minutách následují rovnou samostatné nájezdy. V nižších soutěžích neplatí novinka z mládežnických extralig, tedy nadstavba po každém rozhodnutém utkání.

Obě regionální ligy odstartovaly už o víkendu, v sekci Soutěže najdete výsledkový přehled, aktualizovaný každý týden:

Regionální liga juniorů – výsledky, tabulky

Regionální liga dorostu – výsledky, tabulky

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz