Letos už chceme zlato, velí Marcel Marcel. Učitelky mu jméno nevěří

Foto: Karel Švec, Český hokej

Nejlepším dorosteneckým týmem první části ELIOD Extraligy byla Plzeň, která ani jednou neprohrála po šedesáti minutách a pohodlně si došla pro první místo v západní skupině. Jelikož v minulé sezoně indiáni získali stříbro, nyní je před nimi jasný cíl. Titul!

Jágr Chance liga

„Chceme zlato,“ zní z Plzně. „Už jsme si pro něj jeli minulý rok, ale bohužel jsme zase ztroskotali na gólech. Snad to tenhle rok vyjde,“ přeje si Marcel Marcel, jenž na minulé finále rád vzpomíná. „Jsou to úplně jiné zápasy, hodně emotivní. Měli jsme tam kluky ze staršího dorostu, kteří hráli zápas před námi a pak nám šli fandit, když jsme hráli proti Hradci. Bylo to plné emocí, a nakonec jsme byli s druhým místem spokojení,“ vzpomíná.

Letos však indiáni chtějí na nejvyšší metu, což potvrdili i tím, že suverénně ovládli skupinu Západ. Druhou Slavii nechali jedenáct bodů za sebou. „Mohli jsme ale mít i víc bodů. Naštěstí jsme neprohráli v základním čase, takže s tím jsme byli na druhou stranu spokojení. Před nadstavbou to ale nic neznamená,“ uvědomuje si mladý útočník.

Jediná červená čísla si indiáni odvezli z Litvínova, kde prohráli po jedenáctigólové přestřelce 5:6 po nájezdech. Ve všech ostatních případech základní hrací dobu vyhráli nebo pak urvali klasické nastavení. „Dokázali jsme v nejhorších chvílích držet spolu,“ objasňuje Marcel příčiny úspěchu.

„Silnou stránkou je kolektiv, který máme. Gólmani nás vždycky podrží, když mají. Máme dobrou obranu, ale zase nedáváme moc gólů, nemáme tolik produktivní útočníky. Nejsme špatně sestavený tým,“ přidává výčet vlastností, které by měly Plzeň posunout co nejdál.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Osobně Marcel pomohl týmu třinácti kanadskými body za pět gólů a osm asistencí, s čímž není sympatický forvard spokojený. „Myslím, že to je málo, protože v zápasech mám daleko více šancí, které neproměňuju. Asi jsem v přístupu ke koncovce trošku laxní. Mohl jsem mít daleko více bodů, ale nehraju to pro body,“ říká.

„Ne vždycky mám tolik sil, abych to mohl doťukat, ale snažím se na to nějakou sílu našetřit. Je to celkově naší nejslabší stránkou, takže se to snažím zlepšit aspoň na sobě, abych klukům pomohl a vyhráli jsme,“ dodává Marcel Marcel, z jehož pěti gólů byly tři vítězné.

„Brácha, když se narodil, měl být Marcel Marcel, ale v té době to úřady zamítly. Když jsem se narodil já, zrovna to povolily...“

Patnáctiletý útočník má za sebou i první reprezentační akci, když s šestnáctkou odehrál tři utkání proti Švýcarsku. „Je to úplně jiný level, je to mnohem rychlejší. Mě osobně se tam hrálo dobře, i když se nám zápasy úplně nepovedly. Rád na to vzpomínám. Chtěl bych se podívat i na Rusáky. Slyšel jsem od kluků, kteří byli v Salcburku, že byli dobří,“ uvádí hráč se zajímavým jménem.

„Mám staršího bratra Patrika, který hraje hokej v Litoměřicích. On, když se narodil, měl být Marcel Marcel, ale v té době to úřady zamítly, že to nejde. Když jsem se narodil já, zrovna to povolily, takže se tak jmenuju já,“ vypráví.

„Je to zvláštní, učitelky mi to někdy nevěří. Jsou na mě naštvaný, hádají se se mnou, že si z nich dělám legraci. Po chvilce se mi většinou omluví. V hokeji, když mám nějaký bod, přečtou první „Marcel“, pak je dlouhá pauza a teprve přečtou to druhé,“ culí se na závěr Marcel Marcel.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz