První gól doma a hned hattrick. 17:0? Nepustili jsme Žďár z pásma, líčí Putz

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Liberečtí dorostenci v posledním kole základní skupiny deklasovali sedmnácti góly Žďár nad Sázavou a připsali si nejvyšší výhru v sezoně. Hattrickem a jednou asistencí k ní přispěl David Putz, jenž se do akademie pod Ještěd vydal právě ze Žďáru.

Jágr Chance liga

Bílí Tygři si na závěr skupiny Střed zastříleli proti Plamenům, což byl i jejich plán. „Už od začátku jsme si řekli, že na ně vletíme a budeme jim chtít dát více gólů. Řekli jsme si pokyny a snažili jsme se je dodržovat. Hlídat si svoje pozice, nepropadat dozadu a hlavně střílet,“ říká David Putz, jehož tým si připsal 72 střel na bránu.

V předchozím utkání Liberečtí vedli v Jihlavě pohodlně třígólovým rozdílem, který ale ztratili, a nakonec odjeli jen se dvěma body. „Vedli jsme 3:0, ale pak jsme přestali dodržovat pokyny a vyhráli jsme až v prodloužení. Jihlava byla velkým ponaučením,“ přiznává.

Do utkání se Žďárem nad Sázavou se Tygrům podařilo dobře vstoupit, jelikož se prosadili po 23 a 50 vteřinách hry. Ve třetí minutě vedli už o tři zásahy. „První, druhá i třetí lajna daly gól v prvním střídání. Rychle jsme šli do útoku, sehráli jsme akci a hned to tam napadalo. Byly to podobné akce, které se odehrávaly před brankou,“ popisuje Putz.

Na konci úvodního dějství vedli domácí 9:0, jenomže nepolevili ani ve druhé a třetí části. „Říkali jsme si, že to je před každou třetinou 0:0 a musíme na ně jít znovu. Vůbec jsme se výsledkem neřídili, pořád jsme chtěli hrát stejně,“ uvádí.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Rozdíl ve skóre byl nakonec sedmnáctigólový. „Žďáru chyběli hráči. Jeden šel do Varů a druhý hrál za juniorku. Vlétli jsme na ně a oni nevím, jestli se báli, ale nevyvezli puk. Nepustili jsme je skoro z pásma, pořád jsme byli v útoku,“ vysvětluje mladý forvard, jenž zapsal 3+1.

„Byl to jeden z mých povedenějších zápasů. Hattrick jsem dal asi minulý rok proti Letňanům,“ vzpomíná. Tři trefy však měly jinou zajímavou hodnotu. „Puk jsem si vzal, protože to byl můj první gól na domácí půdě, jinak jsem dával jenom venku. Napsal jsem si na něj první gól na Svijanské aréně a první hattrick,“ dodává David Putz.

V minulé sezoně si odchovanec českobudějovického hokeje připsal do statistik 25 kanadských bodů za jedenáct gólů a čtrnáct asistencí. Právě takovou hranici před sebou Putz pořád má. „Říkal jsem si, že už chci mít maximum překonané po základní části, ale trošku mi to ujelo. Chyběly mi tři body, ale to nevadí, hlavní je, abychom bodovali jako tým,“ ujišťuje.

„V Liberci je všechno. Máme rehabilitaci, školu naproti hned u ubytování a zimáku. Všechno je při spolu a celkově je zázemí luxusní.“ 

Liberec má jistý postup do play off, ze kterého by chtěl dosáhnout na nejvyšší metu. „Chceme vyhrát republiku. Nejsilnější stránku máme ve vyrovnanosti tří lajn, protože skoro všude jinde to hrají na dvě lajny,“ domnívá se útočník, který se začal věnovat hokeji na jihu Čech.

„Začínal jsem v Budějovicích ve třech letech, tam jsem hrál do dorostu. Navíc jsem jezdil trénovat do Telče k panu Pytlíkovi. Minulý rok ve Žďáře to bylo dobré, dostal jsem se odtamtud na Olympiádu dětí a mládeže za Vysočinu. Docela se mi to tam povedlo a na základě toho jsem dostal nabídku do Liberce, což jsem přijal,“ vypráví a rozhodně nelituje. „V Liberci je všechno. Máme rehabilitaci, školu naproti hned u ubytování a zimáku. Všechno je u sebe a celkově je zázemí luxusní,“ připojuje.

Vysočině se na ODM 2018 v hokeji hodně zadařilo, když slavila zlato. „Na olympiádu vzpomínám rád, protože jsme vyhráli. Finále bylo skvělé, byla velká atmosféra a bylo tam i docela dost lidí. Moc se mi to líbilo,“ připouští. „Chtěl bych se dostat i na tu velkou olympiádu a udělám pro to všechno,“ uzavírá David Putz.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz