Klademe si nejvyšší cíle, hlásí třinecký kouč Juřík před SP juniorů

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Junioři Třince vyrazili do Soči, kde se zúčastní už třetího ročníku Světového poháru v řadě. Mužstvo povede na senzačně obsazeném turnaji trenér a zároveň sportovní manažer akademie Jiří Juřík.

HokejkaTV

Mezinárodní turnaj začíná v pátek 23. srpna, o den později do něj vstoupí i Třinečtí, kteří na úvod vyzvou rakouský Salcburk hrající seniorský hokej v Alpské hokejové lize. „První utkání v turnaji je vždy velice těžké, ať je to jakýkoli soupeř. Když ho zvládneme, bude to super. Hodně to pomůže hlavně po psychické stránce,“ uvědomuje si Jiří Juřík.

Red Bull je jen prvním z řady skvělých celků, které se na turnaji představí. Ve skupině čekají Oceláře dále Kärpät Oulu a výběr NAHL, nižší soutěže ve Spojených státech. „Tady si už člověk nemůže vybírat. Všechny týmy jsou atraktivní a kvalitní,“ přiznává kouč, jenž je nejvíce zvědavý na zámořské výběry. 

„Chceme udělat co nejlepší výsledek. Jde o turnaj, kde se nemůžeme jenom zúčastnit.“

Kdo nakonec obsadí dvě kýžené pozice zaručující boje o titul, je nepředvídatelné. „Odhadnout, kdo by mohl v naší skupině dominovat, je těžké. Všechno to jsou velice kvalitní mužstva, ale nevíme, v jakém složení přijedou. My budeme chtít hrát tak, abychom to byli my,“ hlásí odhodlaně.

A to hlavně proto, že si český celek dává před sebe nejvyšší cíle, kterými by napravil loňské šesté místo. „Samozřejmě chceme udělat co nejlepší výsledek. Klademe si náročné a nejvyšší cíle. Jde o turnaj, kde se nemůžeme jenom zúčastnit. Pokud chceme uspět, musíme ze sebe dostat to nejlepší,“ uvádí sportovní manažer akademie.

Všechny kluby a stejně tak i hokejisté s drakem na prsou půjdou do turnaje ze suché přípravy, kterou si k tomu upravili. „Program jsme přizpůsobili v počtu přípravných utkání. Odehráli jsme šest přátelských zápasů a z toho čtyři na turnaji v Pardubicích, kde šly duely v rychlém sledu po sobě, abychom viděli hráče ve velkém zatížení,“ přibližuje.

O vstupu do turnaje ale má Jiří Juřík jasnou představu: „Bude těžký jenom tak, jak si to uděláme. Jestliže budeme plnit taktické věci s důrazem na detaily při hře, můžeme náročný start zvládnout dobře.“

Soupeři Třince ve skupině SP juniorů: Salcburk, Oulu a výběr NAHL »

V domácí soutěži hřeje Oceláře titul mistra… Ale co ukáže mezinárodní scéna? „Bude to pro nás jednoznačné srovnání se špičkovým juniorským hokejem, kde se chyby a nedisciplinovanost neodpouští. Budeme se snažit prezentovat hrou, která je postavená na bruslení, nátlakové a kombinační hře,“ přidává.

Velkým faktorem bude, v jakých sestavách jednotlivá mužstva přijedou, zda oželí talentované mladíky bojující o místo v dospělém hokeji, a nebo kolik dají prostoru mladším hráčům.

„Tým bude sestavený z juniorky a posílen o hráče, kteří působí na naší farmě.“

„Tým budeme mít sestavený z hráčů juniorky a posílen o hráče, kteří působí na naší farmě ve Frýdku-Místku. Reglementy turnaje dovolují start pěti hráčů starších, tedy ročníku 1999, a tří hráčů mladších, tedy ročník 2003,“ říká hlavní trenér.

„Máme v mužstvu hráče, kteří nastupují za mládežnické reprezentace nebo už okusili seniorský hokej. To by měli být naši rozdíloví hráči, na kterých bychom to chtěli postavit,“ uzavírá Jiří Juřík.

Foto: Junior Club World Cup 2018

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz