Devatenáctka si v klidu došla pro druhé místo, Němcům dala devítku

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Pomýšleli na metu nejvyšší, ale nakonec se čeští hokejisté do 19 let musí na domácím turnaji pěti zemí spokojit s druhou příčkou. K té je odsoudila už sobotní porážka se Švédy. Na závěr naplnili papírové předpoklady a po vzoru ostatních týmů smetli Německo, na vítězství 9:2 se podílelo hned osm různých střelců.

Plekanec Chance liga

Němci přece jenom byli na turnaji jasně nejslabším účastníkem. Jejich nejlepším výsledkem byla porážka 2:6 s Finskem. Z pohledu českého týmu tak šlo hlavně o to, nepodcenit poslední utkání a v klidu si dojít pro stříbrný pohár.

„Věděli jsme, že Němci nebudou úplně špatní, ale byli jsme v roli favorita a chtěli jsme ji potvrdit. Myslím, že se nám to povedlo, dali jsme hodně gólů,“ hlásí spokojeně Ondřej Chrtek, který si ze zápasu odnesl nejenom tři asistence, ale i parádní bilanci účasti na ledě +5.

Pro psychiku týmu byla nejdůležitější úvodní trefa zadáka Jakuba Galvase už v šesté minutě, rozhodnutí pak přinesla čtyřgólová druhá třetina. „Začali jsme dobře,  s takovým soupeřem je důležité dát rychle tři čtyři góly, což se nám povedlo. Pak jsme se to už snažili nějakým způsobem dohrát, dát co nejvíc gólů a užít si to,“ pokračuje Chrtek.

Chrtek: Za stříbro jsme rádi. Tým šlapal tak, jak měl

Škoda jenom dvou inkasovaných branek ve třetí třetině. Koncentrace v samotném závěru turnaje už přece jenom pomalu upadala. „Zamrzelo nás to, gólmana myslím taky. Ale nedá se nic dělat, jeli jsme dál a přidali další góly. Výsledek je výborný,“ potvrzuje Jaroslav Dvořák. K čistému kontu měl blízko Kristián Kolář, jenž prožil svou premiéru v reprezentační devatenáctce. A rozhodně byla povedená.

I kdyby ale domácí hokejisté nasázeli Němcům třeba dvacet gólů, v konečném pořadí už na prvenství pomýšlet nemohli. Se Švédskem a Finskem se srovnali na devíti bodech a o umístění rozhodl až rozdíl skóre ve vzájemné minitabulce.

„Je to škoda. Ten zápas se Švédy... Asi to takhle mělo dopadnout, bohužel. Nezvládli jsme konec. Kdybychom ho uhráli líp, mohli jsme dneska mít zlato. Ale i za stříbro jsme určitě rádi,“ říká Chrtek. „Makali jsme každý zápas na sto procent a hráli jsme dobře, týmový hokej.“

Dvořák: Trenéři to budou mít s výběry hodně těžké

Jaroslav Dvořák doplnil tým až v polovině turnaje, gólově se prosadil proti Švédům i Němcům. Zdá se, že domácí tribuny mu svědčily. „Byl jsem strašně rád za tu příležitost a dal jsem do zápasů všechno, abych se předvedl a dal najevo, že do výběru patřím,“ ujišťuje hradecký útočník. Stejně na tom ale byli i všichni ostatní – už teď se začíná tvořit výběr pro příští mistrovství světa.

„Každý se chce dostat na dvacítku v prosinci. Ale pořád myslím, že jedeme jako tým, není to o jedincích. To se pak každý ukáže v klubu. Tady reprezentujeme Českou republiku, takže hrajeme jako tým a uvidíme, koho pak vyberou,“ dodává jednoznačně Dvořák.

ČESKO – NĚMECKO 9:2 (2:0, 4:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 6. Galvas (Chrtek, Kvasnička), 18. Dvořák (Pour, Hrabík), 25. Kaut (Machala, Mikyska), 27. Václavek (Chrtek), 32. Hrabík (Machala, Kaut), 39. Navrátil (Toman, Chrtek), 42. Toman (Flynn, Navrátil), 52. Machala (Kaut), 56. Navrátil (Flynn) – 46. Reichel (Sander), 48. Pfeifer (Fischer, Mieszkowski).
Rozhodčí: Pešina, Pražák – Jindra, Zíka.
Vyloučení: 1:1.
Využití: 1:0.
Střely na branku: 47:23 (16:6, 20:7, 11:10).
Diváci: 355.
Nejlepší hráči: Oscar Flynn – Thomas Reichel.
Česko: Kolář – Kvasnička, Galvas, Kunst, Mikyska, Gaspar, Zelingr – Kaut, Hrabík, Machala – Pour, Chrtek, Dvořák – Toman, Flynn, Navrátil – Václavek, Eret. Trenéři: Vlach, Říha a Krátoška.
Německo: Maurer (41. Neffin) – Farny, Bölke, Sander, Koziol, Hertel, Birner, Böck, Günther – Reichel, Wohlgemuth, Bullnheimer – Ehl, Brunnhuber, Bassler – Mieszkowski, Fischer, Pfeifer – Gams, Mühlbauer, Lillich. Trenér: Schädler.

FINSKO – ŠVÝCARSKO 6:2 (2:1, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 5. Klemetti (Kaskinen, Engberg), 8. Ylönen (Virtanen, Riekkinen), 25. Aalto, 47. Maansaari (Talvitie), 55. Klemetti (Virtanen), 56. Isiguzo (Päkkilä) – 20. Simic, 33. Müller (Leuenberger).

Konečná tabulka

 TýmZVVPPPPSkóreBody
1. Švédsko 4 3 0 0 1 25:11 9
2. Česko 4 3 0 0 1 19:10 9
3. Finsko 4 3 0 0 1 16:9 9
4. Švýcarsko 4 1 0 0 3 14:19 3
5. Německo 4 0 0 0 4 7:32 0

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz