4 góly a zlatá helma: Těžká dřina se zúročila, těší Poláčka. Co říká na Benáka?

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Dva zápasy za dorost pražské Sparty – pět gólů. Hned v prvním utkání skóroval Petr Poláček čtyřikrát. V minulé sezoně přitom jako jeden z nejmladších hráčů nedostával tolik prostoru a už v tuto chvíli si výrazně vylepšil statistiky!

Petře, v prvním soutěžním zápase jste vstřelil čtyři góly. Kdy se vám to povedlo naposledy?
Určitě někdy v žákovských kategoriích, ale v dorosteneckém hokeji je to pro mě premiéra. Byl to vážně úžasný pocit, že se konečně těžká dřina zúročila. Na váze tomu dodává, že to byl první zápas letošní sezony.

Přišly v kabině nějaké reakce?
Trenéři mě pochválili a kluci v kabině mi dali zlatou helmu. Tu předáváme vždy nejlepšímu hráči po vyhraném zápase.

„Trenéři mě pochválili a kluci v kabině mi dali zlatou helmu.“

Už nyní jste výrazně předčil své bodování z minulé sezony. Co na to říkáte?
Za to jsem samozřejmě šťastný a budu doufat, že to bude pokračovat i nadále a bude si mně osobně, a hlavně celému týmu dařit i v dalších zápasech.

Zůstaňme ještě na chvíli u minulé sezony. Jaká byla?
Minulá sezona byla pro tým úspěšná. Zastavila nás akorát Plzeň krůček od vítězství. Byli jsme ale druzí v republice a za to jsem moc rád. Mám radost, že jsem tento tým mohl reprezentovat. I když jsem jako prvoročák v dorostu moc prostoru nedostával a několik zápasů jsem také z důvodu zranění neodehrál.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Jaké byly emoce po konci finále?
Smutek. Pomýšleli jsme na příčku nejvyšší a celý tým se snažil tohoto cíle dosáhnout.

Soutěž po minulé sezoně prošla zúžením, myslíte, že se to projeví na její kvalitě?
Jsem přesvědčen o tom, že ano.

V čem by mohl být největší rozdíl?
V minulé sezóně bylo kvůli vyššímu počtu týmů mnoho jednostranných přestřelek a jasných výsledků. Domnívám se, že zúžením soutěže dojde k vyšší vyrovnanosti týmů a tím nadcházející zápasy budou nejen atraktivnější pro diváky, ale bude zde i vyšší hráčská konkurence.

Vy jste takových zápasů v loňské sezoně udehráli hned několik, ale přestřelka to byla i teď v utkání proti Kladnu...
První třetina zápasu s Kladnem byla velmi vyrovnaná, ovšem druhá třetina přinesla neočekávaný zvrat v podobě mnoha gólů z naší strany, a tím jsme soupeře zlomili. Druhá třetina tím pro nás byla rozhodující. Ve třetí třetině jsme mohli přidat dalších pár branek, ale prosadili jsme se už pouze jednou.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Druhé utkání bylo reprízou finále, a to už se vám tolik nevyvedlo. Co rozhodovalo?
V tomto duelu u nás rozhodly hloupé fauly, individuální chyby a neúspěšnost v zakončení. Jinak si myslím, že jsme na Plzeň měli jak nasazením, tak i výkonem.

Došlo po finále v obou kádrech k velké obměně? Stály proti sobě už jiné týmy?
Z naší strany se tým velmi obměnil, jelikož minulý rok byl tým postavený na vydařeném ročníku 2005, který se na tuto sezonu už posunul do juniorky. Ze strany Plzně je pořád hlavní tváří Adam Benák.

Ten dal v utkání proti vám hattrick. Z celkových osmi gólů svého týmu v prvním týdnu bodoval u všech.
Tým Plzně na něm stojí. On je sice docela nanápadný hráč, ale jen do té doby, než se dostane k puku. Pak je schopný vytvářet akce a zakončovat. Na to jsme si nedali pozor a nechávali jsme, aby se k puku dostával.

„Jelikož jsem zatím pouze v dorostu, tak mám studium stále v popředí.“

Jaký je letošní tým dorostu Sparty?
V týmu se objevilo hodně nových tváří ročníku 2007. Jak je tým připravený, ukážou následující zápasy.

S jakými ambicemi vstupujete do sezony?
Jako každý rok se budeme snažit probojovat co nejdále, nejlépe až k titulu. K němu je ale ještě cesta velmi daleká a bude velmi náročná.

A co vaše osobní cíle?
Jelikož jsem zatím pouze v dorostu, tak mám pořád v popředí studium. Studuji víceleté gymnázium v Neratovicích, ale čím dál častěji kvůli hokeji vynechávám. Rád bych se v něm dostal co možná nejdál, moje nejbližší cíle jsou reprezentovat Spartu jak v dorostu, tak následně v juniorce. Případně bych chtěl spojit studium s hokejem v zámoří.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz