Menšík zabojuje o extraligu. Dukla tak sehnala ofenzivní eso

Foto: Markéta Křížová, hcdukla.cz a mountfieldhk.cz

Devatenáctiletý útočník Matouš Menšík usiluje o účast na mistrovství světa juniorů, poté zkusí získat i extraligový dres. Dukla na to zareagovala a přivedla Patrika Miškáře.

Poslední rok je pro Matouše Menšíka životní...

Pomohl zachránit jihlavský juniorský tým v nejvyšší soutěži, pak získal stabilní místo v áčku a vyhrál s Duklou celou Chance ligu.

V play off navíc vstřelil šest branek a na dalších šest nahrál. Na 19 let to je úchvatná bilance. Však produktivnější byli z týmu jen Josef Skořepa a Tomáš Čachotský.

Po fantastické sezoně měl na stole i nabídky z extraligy, ale nakonec podepsal nový kontrakt s mateřskou Jihlavu. A to s tím, že šanci v nejvyšší lize dostane...

A to se stalo. Až si splní reprezentační povinnosti s českou dvacítkou, bude se hlásit u nejmenovaného týmu v extralize.

„I přes novou smlouvu Matoušovi rádi umožníme, aby si na extraligu sáhl. Je to skvělá vizitka pro celý klub. Nyní si tu však všichni přejeme, aby se dostal na mistrovství světa juniorů a v této konfrontaci uspěl,“ uvedl sportovní manažer Dukly Tomáš Vrábel.

„I přes novou smlouvu Matoušovi rádi umožníme, aby si na extraligu sáhl. Je to skvělá vizitka pro celý klub."

„Jako centr prvních dvou formací se velkou měrou podílel na velmi úspěšném play off,“ ocenil Vrábel velkého talenta.

Uvidíme, kde v extralize dostane šanci.

Foto: Markéta Křížová, hcdukla.cz

Nicméně Dukla musela jednat na tuhle ztrátu. Přivedla nakonec 26letého Patrika Miškáře, který má zkušenosti i z extraligy. A to hlavně z Hradce Králové a pár utkání si zkusil také za Karlovy Vary.

V první lize patří k nesmírně produktivním hráčům.

Třeba v sezoně 2020/2021 zazářil v dresu Litoměřic, kde byl druhým nejproduktivnějším borcem celé soutěže (19+28).

„Centra jsme hledali celé přestupní období a jsme rádi, že dohoda padla právě s Patrikem," prozradil Vrábel pro hcdukla.cz.

„Je to prověřený hráč s extraligovými ambicemi. Věříme, že mu styl hry praktikovaný trenéry Viktorem Ujčíkem a Karlem Nekvasilem sedne a zažije skvělé období,“ dodal sportovní manažer Jihlavy.

Miškář hrál loni za Energii, Kolín a Mountfield HK. Postavou je hodně podobný právě Menšíkovi. Oba mají téměř 190 centimetrů a přes 90 kilogramů.

Aktuální soupiska HC Dukla Jihlava

Brankáři: Adam Beran, Adam Černý, Filip Maláč, Adam Wolf.

Obránci: Vlastimil Bilčík, Filip Dundáček, Adam Dvořák, Filip Haman, Marek Chvátal, Miloslav Jáchym, Daniel Kowalczyk, Martin Matějíček.

Útočníci: Petr Beránek, Vítězslav Brož, Richard Cachnín, Tomáš Čachotský, Tomáš Harkabus, Tomáš Havránek, Miroslav Juda, Matouš Menšík (zabojuje o TELH), Hynek Peš, Filip Seman, Josef Skořepa, Otakar Šik, Patrik Miškář.

Foto: Markéta Křížová, hcdukla.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz