TOP 5 posil Jihlavy? Příslib, že bude opět hrát nahoře

Duklu čeká složité období, na několik let musí do azylu a přijde o výraznou část své domácí výhody. Přesto opět staví tým, s nímž může atakovat čelní příčky tabulky. Rozhodně nic nevypouští!

Adam Beran (G, 23 let)

Minulá sezona: Sokolov (13 zápasů, 90,59 %, 3,09 G/Z)

Jihlava věřila, že Maximu Žukovovi vyřídí české občanství a postaví okolo něj tým i do dalších sezon. Jenže... Odešel on i uznávaný trenér brankářů Petr Jaroš. V posledních letech měla Dukla vždy gólmana, na kterého se mohla spolehnout a který patřil k ligové špičce. Naváže na to Adam Beran? Předpoklady k tomu určitě má. Ještě nikdy nebyl týmovou jedničkou, přesto si už stihnul vybudovat respekt. 

Filip Haman (O, 24 let)

Minulá sezona: Znojmo (37 zápasů, 0+3)

Do Chance ligy se vrací po ročním – ne úplně povedeném – intermezzu ve Znojmě. Když ji opouštěl, bylo to s vizitkou jednoho z nejlepších obránců soutěže, vždyť ve Frýdku-Místku dvakrát po sobě vyhrál klubové bodování mezi beky. Je to tvořivý pravák s dobrou střelou, takže pomůže v přesilovkách. 

Petr Beránek (Ú, 29 let)

Minulá sezona: Prostějov (57 zápasů, 18+13)

Jihlava udržela většinu útočníků z loňského mistrovského kádru. A navrch přivedla další osvědčená jména. Papírově by tak měla mít ještě lepší ofenzivu, zvlášť s ohledem na to, že se mladá generace okolo Matouše Menšíka bude dál výkonnostně posouvat. Na Petra Beránka je spolehnutí, pravidelně střílí okolo patnácti gólů za základní část. Jen je to tedy pořádný cestovatel, za posledních sedm sezon vyzkouší už desátý klub. Usadí se v Jihlavě?

Otakar Šik (Ú, 22 let)

Minulá sezona: Kometa Brno (26 zápasů, 2+2)

Je mu teprve dvaadvacet, v Chance lize už je ale zvyklý na klíčovou roli: vždyť v Sokolově v posledních dvou sezonách při střídavých startech z Karlových Varů sbíral okolo bodu na zápas. Šik, Šik, Ota Šik! by mohl být v příští sezoně oblíbený chorál jihlavských fanoušků. Tenhle borec totiž může dělat na ledě skutečný rozdíl.

Radek Pořízek (Ú, 25 let)

Minulá sezona: Sokolov (16 zápasů, 2+6)

Na Vysočinu přišel prozatím na zkoušku. Vzhledem k velké konkurenci se bude muset opravdu ukázat, svým pojetím hokeje by ale měl do jihlavského herního stylu skvěle zapadnout. Hraje s ohromným zaujetím, sráží se, je agresivní a navíc pomáhá týmu se secondary scoringem. 

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz