Memoriál Zbyňka Kusého nově s šesti týmy. Domácí Dynamo už zapojí posily

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

V pondělí odstartuje v Pardubicích druhý ročník Memoriálu Zbyňka Kusého. Ukáže se na něm dohromady šest mužstev, o dva víc než v premiérovém ročníku. Domácí Dynamo už chce zapojit i nové posily, zároveň však bude pokračovat testování zkoušených hráčů.

HokejkaSHOPvanoce

V loňském roce se kromě pořádajícího Dynama na Memoriálu Zbyňka Kusého ukázaly týmy Slovanu Bratislava, Eisbärenu Berlín a Admiralu Vladivostoku.

Mimo pardubický celek se na turnaji podruhé představí i Vladivostok, ostatní čtyři mužstva si jej zahrají prvně – pardubický rival z Hradce Králové, český zástupce v mezinárodní soutěži EBEL Orli Znojmo, ale taky slovenské Košice a Amur Chabarovsk s pěticí českých hokejistů (Tomáš a Hynek Zohornovi, Michal Jordán, Ondřej Vitásek a Marek Langhamer).

„Rozšíření turnaje je jistě zajímavé pro diváky, uvidí v akci více mužstev a mohou je posuzovat. Určitě se jedná o krok správným směrem,“ těší trenéra Dynama Ladislava Lubinu v tiskové zprávě.

Speciální pardubické dresy pro Memoriál Zbyňka Kusého.

Speciální pardubické dresy pro Memoriál Zbyňka Kusého. | Foto: hcdynamo.cz

Jeho mužstvo začne turnaj v úterý východočeským derby s Mountfieldem HK, Chabarovsk pak vyzve ve středu. „Pro diváky se bude jednat určitě o velmi zajímavé utkání. Každý zápas s týmem KHL je prospěšný a pro fanoušky atraktivní, totéž platí pro nás trenéry,“ uvádí Lubina.

Východočeskému derby bude předcházet úvodní ceremoniál připomínající práci úspěšného bývalého generální manažera Pardubic Zbyňka Kusého. Sám hlavní trenér Dynama za éry manažera, který před necelými čtyřmi lety náhle zemřel, dlouhá léta hrál. „Jsem rád, že si připomínáme odkaz Zbyňka Kusého pořádáním memoriálu na jeho počest. Za svou práci pro pardubický hokej si to zaslouží,“ říká.

„Zbyněk byl hlavně svůj, pro klub toho udělal ohromně moc. Jsem přesvědčený o tom, že nebýt jeho, tak by se pardubický hokej nenacházel tam, kde je,“ myslí si Lubina. „Při všech třech ziscích mistrovských titulů v letech 2005, 2010 a 2012 se výrazně projevily jeho manažerské vlastnosti.“ 

„Jsem přesvědčený o tom, že nebýt jeho, tak by se pardubický hokej nenacházel tam, kde je.“

V jakém složení bude Dynamo na druhém ročníku Memoriálu nastupovat, zatím není úplně jasné. „V současné době nemáme sestavu hotovou, budeme o ní diskutovat. Naším záměrem je zapojit do Memoriálu Zbyňka Kusého co nejvíce hráčů,“ prozrazuje šéf pardubické střídačky.

Do hry by už měly na rozdíl od Mountfield Cupu jít i nové posily a tradiční opory mužstva. „Chápu, že fanoušci rádi uvidí v akci naše nové posily, rád je pozvu v úterý na naše úvodní střetnutí turnaje.“

Proto Lubina bere domácí turnaj tak trochu jako začátek zápasové přípravy. „Po dvou týdnech tvrdých tréninků se hráči i my členové realizačního týmu těšíme na zápasovou prověrku. Pro hráče to bude něco jiného, přece jen trénink je trénink a zápas je zápas,“ konstatuje.

» Kozák a Koblížek v Dynamu neuspěli. Kdo se dál pere o smlouvu?

Kromě jiného se na Memoriálu v pardubickém dresu představí i hráči, kteří nadále bojují o smlouvu. Obránce Lukáš Kozák a útočník Tomáš Koblížek neuspěli, po Mountfield Cupu se s týmem rozloučili. Trojice forvardů Radovan Bondra, Filip Kuťák a Švéd Johan Lorraine budou ve svém snažení pokračovat.

„Memoriál Zbyňka Kusého je prospěšný turnaj pro tvorbu kádru. Máme v týmu hráče na zkoušku, další hokejisté bojují o základní sestavu pro extraligovou sezonu. Dostanou prostor nás přesvědčit o tom, že si zaslouží své místo,“ avizuje Lubina. 

Turnaj startuje v pondělí zápasem Mountfieldu HK a Chabarovsku, hrát se bude v královéhradecké ČPP areně. V pardubické ČSOB Pojišťovna ARENA vše odstartují v úterý v 15 hodin Vladivostok se Znojmem. 

Program Memoriálu Zbyňka Kusého 2019

Pondělí 12. srpna: 
18:00 Mountfield HK – Amur Chabarovsk (v Hradci Králové)

Úterý 13. srpna:
15:00 Admiral Vladivostok – Orli Znojmo
19:00 HC Dynamo Pardubice – Mountfield HK

Středa 14. srpna: 
15:00 HC Košice – Admiral Vladivostok
19:00 HC Dynamo Pardubice – Amur Chabarovsk

Čtvrtek 15. srpna:
19:00 Orli Znojmo – HC Košice

Pátek 16. srpna:
15:00 Amur Chabarovsk – neznámý soupeř
18:00 Mountfield HK – neznámý soupeř (v Hradci Králové)
19:00 HC Dynamo Pardubice – neznámý soupeř

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz