Kozák a Koblížek na zkoušce v Dynamu neuspěli. Kdo se dál pere o smlouvu?

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Od nástupu na ledovou plochu testovalo pardubické Dynamo pětici hráčů. Po Mountfield Cupu přišel řez a dál se ve východočeským klubu budou prát o smlouvu už jen tři hráči. Obránce Lukáš Kozák (na fotografii) a útočník Tomáš Koblížek však mezi nimi nejsou.

HokejkaSHOPvanoce

Slovenský zadák Lukáš Kozák, který dříve oblékal dres brněnské Komety a v minulé sezoně působil v Karlových Varech, nastoupil ke třem duelům na Mountfield Cupu. Svými výkony si však o setrvání v boji o smlouvu na východě Čech neřekl. Stejně tak útočník Tomáš Koblížek, 19letý odchovanec chomutovského hokeje.

„Byli jsme rádi, že kluci přijeli, abychom je mohli vyzkoušet. Odehráli celý Mountfield Cup, try out proběhl ve velkém počtu, splnil svůj účel. Turnaj v Hradci Králové jsme z našich časových důvodů nehráli v plné sestavě, hokejisté na zkoušku tedy dostali patřičný prostor,“ uvedl v tiskové zprávě Jaromír Kverka, sportovní manažer Pardubic.

„Byli jsme rádi, že kluci přijeli, abychom je mohli vyzkoušet. Odehráli celý Mountfield Cup, try out proběhl ve velkém počtu, splnil svůj účel.“

„Pro hráče to bylo velmi náročné období, protože jsme opravdu hodně trénovali, do toho jsme hráli sérii tří náročných utkání s těžkými soupeři. Kluci fungovali výborně, jejich přístup a odhodlání se porvat o místo v Dynamu byly veliké. Těm, kteří nakonec neuspěli, přejeme hodně štěstí a věříme, že si najdou kvalitní angažmá,“ doplnil na adresu Kozáka a Koblížka.

Kdo v testování pokračuje, je trojice útočníků Radovan Bondra, Filip Kuťák a Švéd Johan Lorraine. „Tito hráči tedy za nás budou hrát na Memoriálu Zbyňka Kusého,“ pravil Kverka.

Téměř dvoumetrový Bondra, který v poslední sezoně působil v zámořských AHL a ECHL, je pro pardubické vedení příslibem. Nic jistého však ještě nemá. „Je hráčem s výbornými fyzickými předpoklady, myslíme si, že ještě neukázal úplně všechno, co v něm je. I on bude mít možnost se poprat o svou šanci na našem turnaji,“ řekl Kverka.

To Filip Kuťák, pardubický odchovanec, jenž v minulém ročníku hrál převážně v Chance lize za Frýdek-Místek, už se dokázal i střelecky prosadit. Dal jednu z pouhých dvou branek Dynama na Mountfield Cupu. Právě v derby proti domácímu týmu. „V zápasech se nám jevil velmi dobře, jsme rádi, že jsme se domluvili na ještě týdenní zkoušce a finální rozhodnutí si necháme po memoriálu,“ přiblížil sportovní manažer Dynama.

Lorraine ještě nehrál, zranil se. Prostor ale dostane

Zajímavé je, že v testovacím období si Východočeši ponechávají i 30letého švédského forvarda Johana Lorraineho. Proč zajímavé? Zatím za Pardubice neodehrál ani minutu. „Přivodil si, věřím, lehčí zranění. Věřím, že se bude moci ukázat na memoriálu. Přiletěl sem ze Švédska ve snaze porvat se o svou šanci a jsme připraveni mu dát prostor na domácím turnaji,“ vysvětlil Kverka k hráči, který v sezoně 2017/18 nastoupil k 17 zápasům za Kladno.

Memoriál Zbyňka Kusého je na programu od pondělí 12. srpna do pátku 16. srpna. Následně by se zkoušená trojice měla dozvědět definitivní verdikt. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz