Liberec a Třinec jsou v semifinále Ligy mistrů! Kometa v soutěži končí

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Kometa doma prohrála s Jyväskylä 3:5, její cesta Ligou mistrů se tedy uzavřela ve čtvrtfinále. Zato Oceláři i Bílí Tygři slaví postup! Tipsport extraliga tak má mezi čtyřmi nejlepšími evropskými týmy hned dva zástupce – jako jediná soutěž.

Plekanec Chance liga

Konec. Oslabené Brno dotahovalo marně

Kometa CHL nevyhraje – končí ve čtvrtfinále. Dál jde Jyväskylä, bronzový medailista z uplynulé sezony SM-liigy, v jehož kádru jsou taková jména jako Jarkko Immonen, Nolan Yonkman nebo bývalý pražský Lev Mikko Mäenpää. 

Finové sice přiletěli do Brna kvůli špatnému počasí pozdě a utkání se muselo o půl hodiny odložit, na jejich výkonu to ale zpočátku nebylo znát: do první třetiny vlétli tak rychle, jako se jejich letadlo rozjíždělo na ranveji – po patnácti minutách vedli 3:0 a Kometa byla na kolenou.

Brno, kterému chyběli reprezentanti Martin Erat s Ondřejem Němcem a dále marodi Tomáš Malec, Lukáš Nahodil, Radim Zohorna, Marcel Haščák nebo Jan Hruška, i přes závěrečnou zápletku obrat nedotáhlo a senzace se nekonala.

A protože první zápas skončil remízou 3:3, do dalšího kola play off postupuje JYP. Na semifinálový souboj Brna s Třincem tak nedojde.

HC KOMETA BRNO – JYP JYVÄSKYLÄ 3:5 (0:3, 1:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 39. Horký (H. Zohorna), 50. Nečas (Horký), 54. Svoboda (Nečas, Krejčík) – 6. Immonen (Tuppurainen, Nättinen), 14. Puustinen (Suomela, Turkulainen), 15. Kolehmainen, 48. Nättinen (Immonen, Tuppurainen), 60. Yonkman (Immonen).
Rozhodčí: Piechaczek (Německo), Staňo (Slovensko) – Hynek, Špůr (oba Česko).
Vyloučení: 2:5.
Využití: 2:0.
Střely na branku: 31:27.
Diváci: 4116.
Nejlepší hráči: Jakub Krejčík – Juuso Puustinen.
První zápas: 3:3.
Celkové skóre: 6:8 (postupuje JYP).
HC Kometa Brno: Čiliak – Gulaši, Krejčík, Barinka, Vágner, Štencel, Bartejs, Furch – Zaťovič, Čermák, Vincour – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Horký, Süss, Mlynář – Plášek, Dočekal, Svoboda – Gajarský. Trenér: Zábranský.
JYP Jyväskylä: Olkinuora  – Vainio, Kalteva, Mäenpää, Kuukka, Jokinen, Ikonen, Yonkman – Nättinen, Tuppurainen, Immonen – Kanninen, Louhivaara, Miklík – Puustinen, Suomela, Turkulainen – Kolehmainen, Rooba, Stråka. Trenér: Virtanen.

Mezi čtyři nejlepší!

Brno sice vypadlo, Tipsport extraliga přesto bude mít v semifinále CHL dva zástupce: Liberec a také Oceláře, kteří porazili Brynäs i ve druhém čtvrtfinálovém zápase!

Třinec si do Švédska odvezl dvougólový náskok, při pohledu na známá jména na soupisce Brynäs (Drew Miller, Jesper Jensen nebo Juuso Ikonen) ale musel být na pozoru. Hosty uklidnila úvodní branka Tomáše Marcinka a během druhé třetiny skóre navýšili další zkušení borci: Jakub Petružálek se Zbyňkem Irglem.

Oceláři, kteří postrádali reprezentanty Martina Růžičku a Milana Douderu, v závěrečné dvacetiminutovce drama nepřipustili a po Malmö vyřadili z Ligy mistrů dalšího švédského soka – loňského vicemistra Elitserien. 

Třinec v semifinále narazí na Jyväskylä, pokořitele Komety. Hrát se bude v první polovině ledna.

BRYNÄS IF – HC OCELÁŘI TŘINEC 3:5 (0:1, 2:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 30. Bjurström (Ikonen, Bertilsson), 40. Fälth (Jensen, Gunderson), 50. Mannberg (Blomqvist, A. Boqvist) – 13. Marcinko (Krajíček, Rákos), 25. Petružálek (Polanský, Musil), 33. Irgl (Rákos, Kovář), 41. Musil (Linhart, Polanský),  60. Mikulík (Dravecký).
Rozhodčí: Wiegand, Wehrli (oba Švýcarsko) – Ahlen, Dahmén (oba Švédsko).
Vyloučení: 3:5.
Bez využití.
Střely na branku: 44:29.
První zápas: 1:3.
Celkové skóre: 4:8 (postupuje Třinec).
Brynäs IF: Rautio – Bertilsson, Gunderson, Kilström, Elias, Carlsson, Larsson, A. Boqvist – Miller, Jensen, Clark – Ikonen, Ölund, Bjurström – Alcén, Blomqvist, Mannberg – Asklöf, Westfält, J. Boqvist – Hirsch. Trenér: Sjödin.
HC Oceláři Třinec: Hrubec – Adámek, Krajíček, Musil, Linhart, Jank, Kovář – Irgl, Marcinko, Rákos – Cienciala, Mikulík, Dravecký – Petružálek, Polanský, Adamský – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Christov. Trenér: Varaďa.

Senzace: Liberec je v semifinále

V domácí soutěži se Liberci nedaří a zatím je mimo pozice zaručující postup do play off.

V Lize mistrů je to ale jinačí jízda! Bílí Tygři vyhráli v Curychu a zajistili si semifinále, ve kterém vyzvou švédský celek Växjö.

Kevin Klein nebo Lauri Korpikoski, ještě loni hráči v NHL, museli skousnout vyřazení ZSC. Dál jde liberecká parta, kterou v úterním zápase vedl asistent trenéra Karel Mlejnek, protože hlavní kouč Filip Pešán je na reprezentační akci s národním týmem do dvaceti let.

V Curychu to bylo obrovské drama – stejně jako v prvním zápase zářili brankáři. Na Niklase Schlegela vyzrál až Lukáš Krenželok ve 42. minutě. V závěru třetí třetiny hráli domácí několik přesilovek a v případě vyrovnání by slavili postup oni. Bílí Tygři však kritické situace zvládli a zápas dospěl do prodloužení.

Nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy – v nich uspěli Martin Bakoš i Petr Kolmann, a zajistili tak Liberci senzační postup do semifinále Ligy mistrů. Tipsport extraliga má mezi čtyřmi nejlepšími evropskými týmy hned dva zástupce!

ZSC LIONS – BÍLÍ TYGŘI LIBEREC 0:2 po samostatných nájezdech (0:0, 0:0, 0:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 42. Krenželok (Kolmann, Jelínek), rozhodující nájezd Bakoš.
Rozhodčí: Holm, Nord (oba Švédsko) – Kaderli, Fluri (oba Švýcarsko).
Vyloučení: 6:6.
Bez využití.
Střely na branku: 19:14.
Diváci: 3412.
První zápas: 1:0.
Celkové skóre: 1:2 (postupuje Liberec).
ZSC Lions: Schlegel – Sutter, Geering, Klein, P. Baltisberger, Karrer, Seger, Guerra – Korpikoski, Suter, Wick – Ch. Baltisberger, Sjögren, Herzog – Kuenzle, Schappi, Pestoni – Prassl, Pelletier, Miranda. Trenér: Wallson.
Bílí Tygři Liberec: Janus – Pyrochta, Ševc, Jánošík, Šmíd, Kolmann, Derner, Havlín – Lakatoš, Jelínek, Krenželok – Bakoš, Bulíř, Jašek – Stránský, Bližňák, Ordoš – Špaček, Vantuch, Vlach. Trenér: Mlejnek.

Zbylé čtvrtfinále Ligy mistrů

VÄXJÖ LAKERS – SC BERN 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 3. Calof (Bohm, Persson), 24. Reddox (Bohm, Fröberg), 42. Pettersson (Reddox, Högberg), 45. Rosén (Persson, Shinnimin) – 9. Arcobello (Ebbett), 54. Arcobello (Scherwey, Untersander).
První zápas: 2:3.
Celkové skóre: 6:5 (postupuje Växjö).

Další termíny play off Ligy mistrů

Semifinále: 9./10. ledna – 16./17. ledna 2018
Finále: 6. února 2018

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz