Potvrzeno, Kometu posílil brankář Langhamer. Měl také jiné nabídky

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

11. prosince 2017, 11:25

Adam Bagar

Informace ze zámoří se potvrdily, Kometa hlásí zajímavou posilu do brankoviště! Z NHL se mezi tuzemskou elitu stěhuje gólman Marek Langhamer, jenž naposledy působil v organizaci Arizona Coyotes. "Chceme mít široký kádr na všech postech," říká k Langhamerově příchodu šéf klubu Libor Zábranský.

Plekanec Chance liga

Třiadvacetiletý brankář se vrací z Ameriky po takřka šesti sezonách, ve kterých si vyzkoušel juniorskou WHL, nižší ECHL, AHL a také NHL. V nejlepší lize světa debutoval v minulém ročníku proti Kačerům, kdy nahradil otřeseného Smitha a sedmi zákroky přispěl k vítězství. Druhý start zapsal nedávno, v zápase s Vegas pochytal všech deset střel.

„Kometa je velkoklub, výborná organizace se skvělým zázemím a fanoušky.“

Na farmě v aktuálním ročníku AHL odchytal za Tucson pouhá tři utkání s úspěšností zákroků 94,7 procenta a průměrem 1,59 inkasované branky na zápas. Teď se vrací domů, kde nejspíš brzy prožije premiéru mezi tuzemskou elitou. Už před odchodem do zámoří sice Langhamer figuroval na soupisce Pardubic, na první extraligový start však stále čeká.

Foto: Facebook HC Kometa Brno

„Já jsem hrozně rád, že jsem tady. Moc se už těším na první extraligový zápas. Uvidíme, jak to zvládnu, ale doufám, že dobře. Jsem tu proto, abych chytal,“ hlásí odhodlaně na klubovém webu novic v kádru úřadujícího mistra z Brna. Jeho brankářskou jedničkou je přitom Marek Čiliak, který pouze šestkrát v sezoně pustil mezi tyče Karla Vejmelku.

Kometa se přihlásila mezi prvními a měla nejvážnější zájem

Langhamer je z příchodu do Komety nadšený. „Po šesti letech jsem opět blízko domovu. Je to velkoklub, výborná organizace se skvělým zázemím a fanoušky. I to byl důvod, proč jsem se rozhodl přijít právě sem. Měl jsem i nějaké další nabídky, ale Kometa se přihlásila mezi prvními a měla nejvážnější zájem, takže jsem dlouho neváhal,“ hlásí Langhamer.

Foto: nhl.com

Práva na hráče však stále drží Pardubice. „V pondělí mi zástupce Komety oznámil, že ho chtějí angažovat formou hostování bez souhlasu mateřského klubu. Pokud se nedomluvíme na jiné formě jeho působení v Brně, budou všechny dokumenty s tímto transferem legislativně dořešené během několika dní,“ říká generální manažer Dušan Salfický.

S Dynamem není smluvně vázán, ale drží jeho hráčská práva

Oba kluby tak v současné době řeší formu Langhamerova působení v Kometě. „Vše se bude odvíjet od naší dohody. Marek, který s námi v létě trénoval, projevil zájem chytat za Kometu, není s Pardubicemi smluvně vázán, držíme ale jeho hráčská práva. Jakmile se s brněnským klubem dohodneme, budeme naše fanoušky informovat,“ dodává Salfický.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz