Květoň si užívá vítěznou jízdu Vítkovic. Našlapaný víkend? Bude to výzva, hlásí

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Vítkovičtí hokejisté prokazují stabilní formu, vyhráli čtyři z posledních pěti utkání a vytrvale šlapou na paty elitnímu triu Tipsport extraligy. Ostravané jsou ohromně silní hlavně na domácím ledě, kde zvítězili čtyřikrát v řadě. Naposledy porazili i díky trefě Davida Květoně pardubické Dynamo v poměru 4:1. Teď je čeká náročný víkend: Vítkovice nejprve v sobotu vyzvou Třinec a hned další den hostí Karlovy Vary.

HokejkaTV

Proti Dynamu začali Vítkovičtí rychlým gólem už po 20 sekundách, kdy si střelu Olesze smolně srazil do vlastní branky Hovorka. „Každý gól ze začátku pomůže. Pro Pardubice byl smolný, jenže jsme je nechali srovnat herně i gólově. Dokonce si myslím, že Pardubice měly trochu více ze hry ze začátku, určitě tedy více střel,“ popisuje průběh středečního duelu David Květoň.

„Pak se nám naštěstí podařilo dát druhý gól a první třetinu jsme vyhráli. Třetím gólem jsme se uklidnili a pak už jsme, myslím, kontrolovali hru,“ dodává vítkovický útočník.

Nemohlo dojít k podcenění Pardubic? „To si nemyslím, pozor! Kluci tam jsou šikovní, jenom na nich leží nějaká deka. A to, že si v úvodu dají smolný vlastní gól, jim na psychice moc nepřidá. Šance ale měli,“ přiznává.

Po první třetině vedl vítkovický celek nad Dynamem 2:1. Křehký náskok Ostravanů v polovině druhé části navýšil po krásné přihrávce Kucsery Květoň a domácí získali potřebný klid. „Ten pas byl skvělý. Pochválil jsem mu ho hned. Byla to krásná přihrávka. Trefil jsem to tak, že z toho byl gól, takže spokojenost. Určitě jsem měl i štěstí. Chtěl jsem to trefit výš, ale na to se už nikdo neptá,“ usmívá se.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Vítkovice se na náročný víkend, kdy během dvou dní sehrají dva zápasy, naladily vítězně. Doma ovládly už čtvrtý zápas v řadě. „Každá taková série je skvělá. Pokud chceme být úspěšní, doma musíme body sbírat,“ velí Květoň. „Těžké je to ale každý víkend. V téhle lize si moc nevybereme, Jestli je to Třinec, nebo Vary. Každý soupeř má svou kvalitu. I když to bude dvojzápas dva dny po sobě, máme výhodu, že hrajeme doma a nemusíme cestovat. I tak to ale bude těžké, bude to výzva,“ pokračuje.

Na středeční duel s Pardubicemi dorazilo 3 607 diváků. Sobotní derby s Oceláři nabídne zcela jistě mnohem vyšší návštěvu a hlavně třaskavou atmosféru. „Věříme, že přijde více lidí, poženou nás a společně vyhrajeme,“ těší se. Co čekat od Třince? „Bude to hodně kvalitní a technický soupeř. Prostě šlapou, ale my se je pokusíme zastavit,“ velí David Květoň.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz