Kundrátek opouští Třinec! Nové angažmá našel pod Alpami

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Před Vánocemi našel cestu domů, Tomáš Kundrátek se z čínského Kunlunu vrátil do Třince, kde kdysi válel před odchodem do NHL. Účastník olympiády v Koreji vyztužil zadní řady Ocelářů a byl připraven u nich dokončit sezonu, ovšem teď zase zvedá kotvy. „Tomáš dostal nabídku ze Švýcarska, která ho hodně oslovila," konstatuje Michal Sivek ze společnosti Eurohockey Services, jež hráče zastupuje.

Jágr Chance liga

Kundrátek věděl, že do Kontinentální ligy už v této sezoně nezamíří, ruská soutěž totiž uzavřela přestupy 27. prosince. Ovšem jiné zahraniční působiště zůstávalo otevřené, ostatně ve smlouvě s Třincem měl zkušený bek klauzuli, že v případě zajímavé nabídky bude moci odejít. A to se také stalo.

„Zájem projevilo několik klubů, nejvíc právě ze Švýcarska. Když pak přišel s návrhem Davos, Tomáše to hodně zaujalo. Jde o špičkový klub a výbornou organizaci, která patří k nejlepším v Evropě," připomíná Michal Sivek.

Bývalý obránce Washingtonu poznal prostředí během nedávného Spenglerova poháru, kde se představil v dresu Ocelářů. „Davos Tomáše nadchnul. V tomhle klubu by chtěl hrát asi každý hokejista, je to i ideální místo z hlediska rodiny. Místní tým letos neměl dobrou sezonu, po dlouhých  letech skončil ve funkci trenér Arno Del Curto, jehož nahradil Lotyš Harijs Vitolinš," přibližuje Sivek.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

I tahle skutečnost hrála roli, protože dlouholetý kolega Olega Znaroka u ruské reprezentace bývalého zadáka Rigy, Slovanu Bratislava, Nižného Novgorodu nebo Kunlunu dobře zná. „Davos potřeboval zkušeného konstruktivního beka, Tomáš představy klubu splňuje. Došlo k dohodě, Kundrátek odchází do Davosu do konce této sezony," potvrzuje agent hráče.

Účastník dvou mistrovství světa dospělých a Světového poháru 2016 tedy opouští Třinec, za který sehrál šest extraligových utkání s bilancí jednoho gólu a jedné nahrávky. „Tomáš uzavřel smlouvu a ve čtvrtek cestuje do Švýcarska. Pokud nenastanou žádné komplikace, bude týmu okamžitě k dispozici a hned může naskočit do zápasů NLA," dodává Michal Sivek.

Kundrátek v Davosu naváže na řadu jiných českých hokejistů, kteří v klubu dřív působili. Skvělé roky tam prožili Josef Marha nebo Petr Tatíček, barvy slavného švýcarského týmu svého času hájili také Jaroslav Bednář, Václav Varaďa, Radek Dvořák, Zbyněk Irgl, Václav Benák, Petr Sýkora, Zdeněk Kutlák, Vojtěch Polák, Robert Kousal nebo třeba Tomáš Divíšek.

Foto: hcslovan.sk, lszphotography.com

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz