Král Vápenka vynuloval Nory. Teď to odnesou Američané, září po postupu

Foto: paraostrava2019.cz

1. května 2019, 22:54

Jan Šimek

Byl to on, kdo držel české naděje na postup do semifinále ve hře. Brankář Michal Vápenka zastavil únik Pedersena i nájezd Solberga, a pak Češi zapnuli kanonádu a norskému soupeři ve třetí části nasázeli pět branek. Parta českých para hokejistů před více než sedmi tisícovkami diváků urvala postup ze čtvrtfinále a má před sebou zápasy o medaile.

Aplikace Tipsport extraligy

„Jsem hrozně šťastný, je to pro mě splněný sen. Mám takový pocit, že tady sníme, protože díky organizátorům je tady plný barák. Klobouk dolů před lidmi, že nás přišli podpořit a dotáhli nás k postupu,” usmívá se český gólman.

V předchozích duelech moc práce neměl, ve čtvrtfinále ale musel být neustále ve střehu. „Jsou zápasy, kdy je člověk pod tlakem, a utkání, kde je to hlavně o gólmanovi. Zápas nám vyšel, kluci dělali, co měli. Možná to někdy vypadalo, že jsme bezradní, ale šli jsme si za svým snem. Je jedině dobře, že se nám to takhle hezky povedlo,” usmívá se zkušený borec.

Ostravské peklo? Para hokejisté v něm usmažili Nory » 

Co se mu honilo hlavou, když musel likvidovat nájezd Solberga za stavu 0:0? „To není o honění hlavou. Člověk musí koukat na hráče a řešit to, co se před ním děje. Naštěstí byl v takovém kalupu, že těžko mohl na saních zkoušet nějaké technické finesy. V podstatě jel rovně a zkusil vystřelit, naštěstí se mi to povedlo přečíst,” popisuje.

Vápenka se musel hodně činit i při nebezpečných táhlých střelách Norů zpoza útočného pásma. „Schytával jsem těžké rány. Ne pukem, ale od hráčů. Připadá mi, že mě zkouší rozhodit, ale moc se jim to nepovedlo. Možná jsme měli i trochu štěstí, to však k hokeji patří. Teď jsem velmi spokojený a šťastný,” pokračuje Vápenka.

Foto: paraostrava2019.cz

Ve čtvrtek si čeští para hokejisté mohou odpočinout od zápasového vytížení a načerpat síly na semifinále s favorizovanými Američany. „Neřešil jsem, co bude dál. Vůbec jsem si neuvědomoval, na koho půjdeme. Jen jsem si toho teď všiml polookem někde na kostce. Holt to odnesou Američani,” směje se.

V čem tkví největší síla světové jedničky? „Mají neskutečný pohyb. Pohyb a důraz, to je zdobí. Je to sen zahrát si s takovým týmem. Ať už to dopadne jakkoliv, na tenhle zápas se světovou jedničkou se můžeme jen těšit a užít si ho,” dodává Michal Vápenka.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz