8 462 diváků aneb rekordní Ostrava! Na para hokeji nebylo nikdy víc lidí

Foto: paraostrava2019.cz

1. května 2019, 11:50

David Jahoda

Od začátku domácího šampionátu vytváří fanoušci ve vítkovické Ostravar Areně českým para hokejistům neskutečnou atmosféru, která jim pomohla vyhrát skupinu. V posledním zápase před vyřazovací částí přišlo podle zápisu o utkání 7 700 diváků, následně ale organizátoři prodané vstupenky ještě přepočítali, a zjistili, že na utkání proti Itálii se přišlo podívat neskutečných 8 462 fanoušků. Jedná se o historický zápis!

Aplikace Tipsport extraligy

Dosud nejvyšší návštěvu na para hokejovém utkání drželo finále z paralympiády v americkém Salt Lake City v roce 2002, kdy se o zlato utkaly Spojené státy americké a Norsko. Tehdy zápas z tribun sledovalo 8 317 diváků

Ostrava tento 17 let starý rekord překonala o 145 fanoušků

V oficiálním zápise o utkání je ale uvedeno číslo 7 700 diváků, tedy nejvyšší možná kapacita, se kterou organizátoři před startem turnaje počítali. Jak je možné, že se do arény dostalo ještě o bezmála 800 fanoušků víc? Zájem o utkání byl zkrátka natolik velký, že se organizátoři rozhodli pro úpravu.

„Už během napouštění haly nám bylo jasné, že musíme uvolnit další místa, která ani nebyla v původním plánu obsazení. Zasedl organizační štáb a rozhodli jsme po dohodě s policií a security o obsazení těchto míst,“ vysvětlila pro Hokej.cz Zuzana Glacová, PR&Media manažerka ostravského šampionátu.

Zájem, jaký para hokejové mistrovství světa v Ostravě vzbuzuje, je až k neuvěření. „Nikdy jsem nic takového nezažil. Říkali jsme si: Dobrý, přijdou dva, tři tisíce, bude to velký. Ale to, že to bude takhle obrovský, to jsme nečekali. Klobouk dolů před organizátory, fanoušky… byl to motor, který nás hnal,“ řekl už po prvním utkání základní skupiny reprezentant Pavel Kubeš.

„Na začátku mistrovství to byla jen směla očekávání. Sny. Dlouhé měsíce jsme plánovali, jak vůbec motivovat lidi k tomu, aby chtěli přijít na turnaj pro handicapované sportovce. Dnes jsme se skvělými fanoušky napsali novou historii,“ rozplýval se nadšením pro oficiální stránky šampionátu Jiří Šindler, předseda organizačního výboru MS v para hokeji.

„Už během napouštění haly nám bylo jasné, že musíme uvolnit další místa, která ani nebyla v původním plánu obsazení.“

A před skvělými fanoušky a taky organizátory smekli i další. „Výkony kluků obdivuju a musím říct, že to, co se podařilo organizátorům... klobouk dolů,“ řekl ambasador turnaje Dominik Hašek. 

„Řadu let se znám s Jirkou Břízou, trenérem naší para hokejové reprezentace. Para hokej vidím na vlastní oči ale poprvé. Pro mě to nejsou para sportovci, ale neskuteční profíci. Tohle je naprosto nepopsatelná atmosféra,“ uvedl Václav Varaďa, trenér čerstvých extraligových šampionů z Třince.

Je možné, že rekord ostravské publikum ještě popotáhne výš. Čeští reprezentanti už dnes (ve středu) od 20 hodin hrají klíčový zápas turnaje – čtvrtfinále s Norskem. Přijde ještě větší návštěva? Její součástí můžete být i vy. Vstupenky jsou k dostání na oficiálních webových stránkách mistrovství

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz