Koukal vyhlíží Chance ligu: Neváhal jsem, chci být platný

Foto: Jan Jack Kobzáň, sckolin.cz

První ligu má hrát další sezonu mistr světa z roku 2010 Petr Koukal. Ten se dohodl s organizací Mountfieldu HK na dvoucestném kontraktu, působit by měl převážně v Kolíně, kde chce být lídrem.

„Ještě rok chci hrát hokej, takže jsem variantu, která byla na stole, akceptoval," prozrazuje v rozhovoru pro sckolin.cz.

Koukal nad touhle nabídkou dlouho neváhal. „Nechtěl jsem se nikam stěhovat, takže jsem ani jinou variantu neměl," říká odchovanec Žďáru nad Sázavou.

Držitel tří extraligových titulů s Pardubicemi je v organizaci Mountfieldu od května 2017. V první sezoně se mu velmi dařilo a v základní části měl 37 bodů!

Loni však pomohl Hradci už jen devíti body včetně play off, roli v Kolíně bude mít velkou.

„Ještě rok chci hrát hokej, takže jsem variantu, která byla na stole, akceptoval."

„Chci být platný na ledě. Samozřejmě, že starší hráči více komunikují s trenéry a dávají nějaký řád kabině, aby tam nebyla anarchie," líčí účastník pěti světových šampionátů.

Ale role vychovatele? Chce být hlavně lídrem...

„Chci co nejvíce pomáhat týmu, abychom byli úspěšní. Když se daří jednotlivci, ale tým bude hrát o předposledního fleka, tak to bude k ničemu," má jasno 39letý útočník.

„Teď jsem se připravoval v Hradci s klukama a uvidíme, co bude dál."

Hráči Kolína chodili každou středu na led do Říčan, tam ale Koukal nezavítal. „Ledu už bylo hodně za moji kariéru a nikdy jsem na něj nechodil během léta. Až loni, když jsme tady v Hradci chodili v rámci tréninku," vysvětluje Koukal pro klubový web.

Zkušený hráč ale nemá dveře do extraligy uzavřené. Hradci by měl být případně kdykoliv k dispozici.

Kolik startů za Kolín nakonec zapíše? A vyhraje týmové bodování?

Minulou sezonu jednou nastoupil za tento prvoligový celek proti Litoměřicím, a hned si připsal tři asistence...

Foto: mountfieldhk.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz