Pecka pro Kolín! Posílí ho někdejší kapitán Třebíče i gólman Soukup

Foto: mountfieldhk.cz

Kolín ve spolupráci se svým partnerským extraligovým klubem z Hradce Králové pokračuje v pilném skládání kádru pro novou sezonu. Kozlové nyní oznámili příchod zvučné posily do útoku – Lukáše Nedvídka. Do brankoviště pak Kolínští přivedli Jakuba Soukupa.

„Chtěli jsme pro tento rok přivést do Kolína i některé zkušené hráče Chance ligy se vztahem k Hradci Králové, což je přesně případ Lukáše Nedvídka. Ten má za sebou velmi kvalitní a produktivní tři sezony v Třebíči, kde patřil k ofenzívním lídrům tohoto klubu. To samé čekáme od Lukáše i v případě jeho působení v Kolíně,“ vysvětluje Aleš Kmoníček na webu královehradeckého klubu.

„Stejně jako ostatní hráči má i on šanci se v případě kvalitních výkonů podívat do extraligového A-mužstva Hradce,“ připomíná generální manažer Mountfieldu HK.

Osmadvacetiletý hokejista patřil v uplynulých sezonách k oporám Horácké Slavie, na dresu dokonce nosíval kapitánské céčko. „O Lukáše jsme měli zájem už před minulou sezonou, bohužel byl smluvně vázán v Třebíči. Patří mezi velmi dobré střední útočníky a my věříme, že nám svou šikovností a produktivitou výrazně pomůže,“ říká kolínský kouč Petr Martínek.

Kozlové hlásí i posilu do brankoviště

Tým Kozlů opustil ruský gólman Georgij Kuzněcov, vedení středočeského klubu už má náhradu. Za Kolín bude v nadcházejícím ročníku Chance ligy chytat Jakub Soukup, jenž naposledy působil ve Vrchlabí. Sedmadvacetiletý brankář má na kontě i osm extraligových startů za Litvínov a Pardubice.

„Jakub patří mezi nejlepší brankáře celé soutěže. Po odchodech Georgije Kuzněcova a Martina Sejpala jsme potřebovali získat brankáře číslo jedna. Když se naskytla možnost angažovat Jakuba, byla to jasná volba. Pevně věříme, že naváže na své předchozí výkony a bude výraznou oporou v brance,“ uvádí pro kolínské stránky kouč Martínek.

Foto: Markéta Křížová, hstrebic.cz

Aktuální soupiska SC Marimex Kolín:

Brankáři: Maxmilián Burda, Tomáš Sajdl, Jakub Soukup.

Obránci: Zdeněk Čáp, Miroslav Kukla, Jakub Naar, Ján Niko, René Piegl, Matěj Pinkas.

Útočníci: Petr Koukal, Zdeněk Král, Kryštof Lang, Štěpán Matějček, Matěj Morong, Lukáš Nedvídek, Lukáš Pajer, Radek Pilný, Vojtěch Síla, Jakub Sklenář, Daniel Šedivý, Martin Štohanzl, Filip Vaňkovský, Jan Veselý.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz