Kouč para hokejistů Novotný: Cíl nám o kousek utekl, turnaj hodnotím pozitivně

Foto: Jan Malý, parahockey.cz

Poslední vystoupení českých para hokejistů na turnaji v Pekingu vítěznou tečku nenapsalo. V utkání o páté místo nečekaně podlehli Itálii 3:4, drama v prodloužení rozsekl Christoph Depaoli.

„Těžko se nám na zápas chystalo. Náš cíl bylo semifinále, potažmo souboj o medaili. Těžko jsme hledali motivaci. Zápas s Čínou nás stál hodně sil. Hlavně co se týče sil a motivace, tak to nebylo ono oproti zápasu s Čínou, kde jsme naopak byli perfektně připravení. Italové se na nás ale dobře připravili, věděli, co hrajeme, a pomohl jim i náš první zápas tady na turnaji. Ukázali, že se umí taky nachystat a odehrát dobré utkání,“ říká trenér Jakub Novotný.

Využili Italové i nějaké prvky z vašeho zápasu s Čínou?
Nevím, těžko se to posuzuje. Věděli jsme, že s nimi to nebudou rychlostní závody, ale spíš nějaké potahování. Souboje jsme chtěli vyhrávat, ale tím, že nám o kousek utekl cíl, tak se těžko hledala motivace. To nám v těch osobních soubojích chybělo. Věděli jsme, že budou hrát nepříjemně. Myslím, že to, jak jsme hráli na Čínu, se oni snažili použít na nás. Bohužel se jim to povedlo.

Italové se prosadili jako první, jak to s týmem zahýbalo? První zápas se stejným soupeřem byl jednoznačnou záležitostí a vyhráli jste 5:0. Navíc jste doteď na turnaji spíš těžko doháněli ztrátu…
Hodně nás to zaskočilo. I potom, co první zápas byl takový, jaký byl, jsme si mysleli, že to půjde samo. Nastoupili jsme do něj laxně a soupeř toho využil. Myslím, že gól, který jsme dostali, nás trošku ztopořil. Pak jsme začali hrát víc svoji hru, ale nestačilo to. Pořád tam byly nějaké chyby, nedůslednost a v některých věcech chyběla koncentrace. To se pak podepsalo i na výsledku utkání. Ale ukázali jsme, že když budeme hrát dál, tak se to dá otočit. Vedli jsme 3:2, ale bohužel dvanáct vteřin před koncem základní hrací doby jsme inkasovali.

Dalo se vyrovnávací trefě na 3:3 nějak předejít?
Těžko soudit, ale asi jsme měli být důslednější na buly. Je tam samozřejmě hodně faktorů, klukům to padá na ruce a není to jenom o souboji hokejek, jako ve zdravém hokeji. Jestli to tomu Italovi padlo na ruku, to těžko říct, ale prostě takhle důležité prohrané buly, to by se nemělo stávat.

„Na nás se podepsal i zápas s Čínou, který byl za hranicí našich sil.“

Vyrovnání 12 vteřin před koncem třetí třetiny, to není nic příjemného. Jak pohnul tento moment s týmem?
Zase jsme zvládli dotáhnout i ztrátu v zápase s Čínou. Myslím, že zase tolik to s kluky nezamávalo. Dokázali jsme otočit zápas, ale myslím, že to bylo hodně o tom, že nám už pak došly síly. Na nás se podepsal i zápas s Čínou, který byl za hranicí našich sil.

Nakonec tak Česko končí na šestém místě. Je to zklamání?
Turnaj hodnotím pozitivně. Je jasné, že teď je to samozřejmě těžší říct, protože poslední dva zápasy jsme prohráli. Nicméně si myslím, že naše hra byla dobrá a postupně se zlepšovala. Náš vrcholný výkon byl v nejdůležitějším zápase, což bylo čtvrtfinále s Čínou, bohužel jsme tam nedosáhli na kýžený cíl. Teď jsme proti Itálii nehráli špatně, ale nebyli jsme dostatečně důrazní a chyběly nám síly.

Foto: Jan Malý, parahockey.cz

Podrobné zhodnocení celého turnaje od hlavního trenéra Jakuba Novotného i asistenta Jana Szturce vám přineseme v nejbližších dnech.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz