Kolaříkovo derby v Edenu! Kuka, Vlasák či Bednář vs. Poborský, Hlinka či Nedvěd

Foto: Kateřina Macečková, hc-slavia.cz

Nedávno se dočkal obrovské pocty v podobě vyvěšení dresu s číslem 72 pod strop Edenu, teď ho čeká rozlučkový mač, kterým udělá tečku za parádní kariérou! Slávistickou legendu zadních řad Pavla Kolaříka čeká poslední derby pražských „S“ s hokejovými a fotbalovými osobnostmi v akci. Zápas je ve slávistickém stánku na programu v sobotu 10. listopadu od 18:30.

Nový fanshop

Pavel Kolařík hrál za Slavii od roku 1996, pak sice na dvě sezony odešel do Bostonu, ale v roce 2002 se do klubu zase vrátil a zůstal tam až do minulého ročníku. Sešívaný dres oblékal dlouhých dvacet sezon, za tu dobu nasbíral úctyhodných 1101 startů.

„Doufám, že lidi přijdou a zavzpomínají na nedávnou dobu, kdy ještě oba týmy hrály v extralize, navíc na nejvyšších pozicích.“

Kromě dvou titulů získal se Slavií ještě tři stříbrné a dvě bronzové medaile. „S kariérou jsem spokojený. Zahrál jsem si NHL, pak jsem se vrátil, přišly dva tituly, do toho ještě nároďák, mistrovství světa, takže veliká spokojenost,“ září slávistická legenda.

Ta v listopadu udělá definitivní tečku za bohatou kariérou. S fanoušky se rozloučí pikantním duelem hvězd Slavie a Sparty. Nejen těch hokejových, ale i fotbalových. A zajímavé jméno se na ledě objeví také s píšťalkou – bývalý slávistický útočník Tomáš Micka.

„Na derby se člověk vždycky těšil. Teď obzvlášť, protože jsem dlouho nehrál zápas. Doufám, že lidi přijdou a zavzpomínají na nedávnou dobu, kdy ještě oba týmy hrály v extralize, navíc na nejvyšších pozicích,“ uvedl na tiskové konferenci v Edenu Kolařík.

Fanoušci se mohou těšit na hodně zajímavá jména. Na Slavii se představí třeba Tomáš Vlasák, Jaroslav Bednář, Viktor Ujčík, Jaroslav Hlinka, František Ptáček či Jaroslav Nedvěd a pokud mu to program dovolí, účast přislíbil také útočník Roman Červenka.

Foto: Instagram HC Slavia Praha

Z fotbalových osobností potom nazují brusle například Pavel Kuka, Vladimír Šmicer, Pavel Horváth, Karel Poborský, Jiří Novotný, Horst Siegl, Luboš Kubík, Tomáš Jun nebo současný hlavní trenér českého fotbalového národního týmu Jaroslav Šilhavý.

Zatímco Slavia už má sestavu takřka kompletní, ta sparťanská se stále tvoří. „Když vidím tu slávistickou, která je opravdu našlapaná, musíme ještě na tom zapracovat a doplnit soupisku, abychom mohli soupeři konkurovat,“ přiznal sparťan Jiří Zelenka.

Pavel Kuka si splní sen, zachytá si v hokejovém derby

Slávisté budou mít mezi tyčemi možná překvapivě Pavla Kuku. „Dojde tak ke splnění mého dalšího snu, kdy si budu moci zahrát hokejové derby. Navíc s vědomím, že budu mít před sebou tak kvalitního obránce, jakým je Pavel Kolařík,“ prozradil Kuka.

Tahle rozlučka slibuje parádní zábavu, těšit se na ni můžete v Edenu v sobotu 10. listopadu od 18:30. Lístky stojí 100 korun na stání a 150 korun na sezení, zakoupit je můžete zde. Výtěžek z exhibice bude věnován Nadačnímu fondu slávistické mládeže.

Soupisky pro Poslední derby Pavla Kolaříka

HC Slavia Praha:

Pavel Kolařík, Jaroslav Bednář, Roman Červenka, Jiří Doležal, Jiří Drtina, Petr Jelínek, Petr Kadlec, Tomáš Kucharčík, Roman Málek, Jan Novák, František Pomahač, Michal Sup, Marek Tomica, Viktor Ujčík, Tomáš Vlasák, Pavel Kuka, Vladimír Šmicer, Jaroslav Šilhavý, Luboš Kubík, Jaroslav Černý.

HC Sparta Praha:

Jaroslav Hlinka, Jaroslav Nedvěd, Petr Přikryl, František Ptáček, Pavel Šrek, Jiří Zelenka, Jiří Novotný, Karel Poborský, Tomáš Jun, Pavel Horváth, Horst Siegl.

Poznámka: Další jména jsou v jednání a budou doplněna před začátkem akce.

Foto: hc-slavia.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz