Doják v Edenu? Kolařík se bránil slzám, chystá i rozlučkový zápas

Slavia pověsila dres Pavla Kolaříka pod strop Edenu. | Foto: Twitter HC Slavia Praha

Obránce Pavel Kolařík se nesmazatelně zapsal do slávistické historie. Před soubojem s Kladnem byl jeho dres s číslem 72 vyvěšen pod strop Edenu. Legendě při slavnostním loučení s kariérou tleskali hráči obou týmů, fanoušci i rozhodčí.

Plekanec Chance liga

„Když šel dres nahoru, raději jsem nad ničím nepřemýšlel, abych se nerozbrečel. Jenom jsem koukal," přiznává Kolařík, který se nakonec slzám ubránil. „Nebyly žádné, ale chvílemi to bylo takové, že jsem se raději odmyslel někam jinam. Mladej mi naštěstí pořád něco povídal, takže jsem mu musel odpovídat, to mě rozptýlilo a rozveselilo," líčí.

Slávističtí fanoušci, doufám, že se zase dočkáte extraligy

Dres Pavla Kolaříka za bouřlivých ovací vystoupal vedle těch od Vladimíra Růžičky, Michala Supa, Josefa Beránka, Josefa Vašíčka a Jana "Čendy" Jiráka. „Je to pro mě obrovská pocta. Beru to jako poděkování za roky, které jsem tady odehrál. Těch lidí po halách moc nevisí, kor v Česku, takže je to pocta," pokyvuje dlouholetý obránce pražského klubu.

„Když šel dres nahoru, raději jsem nad ničím nepřemýšlel, abych se nerozbrečel. Jenom jsem koukal."

Slávistická legenda se postarala o čestné úvodní buly, na velkoplošné obrazovce běžel průřez její kariéry, nechyběla ani děkovná řeč. „Chtěl bych poděkovat tátovi, že nás s bráchou přivedl na stadion a začal jsem hrát hokej. Taky klukům, že to se mnou tak dlouho vydrželi. A fanouškům... Doufám, že se zase dočkáte extraligy," přeje si Pavel Kolařík.

Nejvíc vzpomínám na první titul, ten byl asi nejkrásnější

Za Slavii hrál nejdřív v letech 1996 až 2000, pak sice odešel na dvě sezony do Bostonu, ale v roce 2002 se do české metropole vrátil a zůstal tam až dosud. Sešívaný dres oblékal celkem dvacet sezon. Na kterou vzpomíná nejraději? „Nejvíc na první titul, ten byl asi nejkrásnější," připomíná si oslavy z roku 2003, které si pak zopakoval o pět let později.

Kromě dvou titulů získal se Slavií tři stříbrné a dvě bronzové medaile, za kariérou se ohlíží v tom nejlepším. „S kariérou jsem spokojený. Zahrál jsem si NHL, pak jsem se vrátil, přišly dva tituly, do toho ještě nároďák, mistrovství světa, takže velká spokojenost," září Pavel Kolařík, který aktivně hrál ještě na konci uplynulé sezony. V úctyhodných 45 letech.

Kladenští fanoušci byli taky výborní, že se přidali. Potěšili mě

„Co mě tak dlouho drželo? Hlavně mě to bavilo. Člověka to musí bavit, musí tomu hodně dávat a musejí se mu vyhýbat zranění. Já měl to štěstí, že se mi všechno povedlo," těší Kolaříka, který zůstal Slavii věrný a momentálně trénuje tamní juniory. „Nevím, jestli mi to sedlo, ale baví mě to, máme skvělou partu a jsem maximálně spokojený," hlásí.

„Člověka to musí bavit, musí tomu hodně dávat a musejí se mu vyhýbat zranění. Já měl to štěstí, že se mi všechno povedlo."

Pavel Kolařík se loučil symbolicky v zápase s Kladnem, za které dřív krátce hrál. Ze střídačky celý dojemný ceremoniál sledoval i Jaromír Jágr, z obou fanouškovských táborů se ozývalo „Pááável Kolařík". „Bylo to skvělé. Kladenští fanoušci byli taky výborní, potěšili mě. Jsem rád, že se přidali k našim příznivcům," pokyvuje poté, co dostal parádní dárek.

Na rozlučku má dorazit i Červenka, Bednář, Vlasák či Vondrka

Zasloužil se o něj omlazený slávistický výběr, který po bojovném výkonu slavil cenné vítězství 4:3. „Tohle jsem si přál a vyšlo to," jásá Kolařík. Ten se ještě do Edenu vrátí i jako hráč, Slavia mu na 10. listopadu naplánovala rozlučkový mač. Účast už přislíbili i Roman Červenka, Jaroslav Bednář, Tomáš Vlasák, Michal Vondrka, Josef Beránek, Roman Málek či Michal Sup.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz