Kluci v Plzni mi vrátili chuť do hokeje, těší Kováře. Teď chce do zahraničí

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Jan Kovář se po marném boji o NHL v prosinci vrátil do Plzně, kterou neuvěřitelně pozvedl a pomohl jí k bronzu. „Myslím, že to je dobrý výsledek,“ hlásí zkušený útočník přes semifinálové vyřazení s Třincem a prohru 1:5 v klíčové sedmé bitvě.

HokejkaTV

„Třinci to tam napadalo, jeho náskok už byl hodně velký,“ mrzí Kováře třígólové manko z první třetiny. „Ale nic jsme nezabalili, v kabině jsme se povzbuzovali a chtěli to otočit. Vrátili jsme se ještě trošku do hry, ale v závěrečném dějství už jsme bohužel nestačili,“ dodává.

Indiáni sehráli v play off čtrnáct zápasů, ale o absenci sil to podle Kováře nebylo. „Šli jsme do toho a od druhé třetiny hráli lépe. Všechny týmy jsou natrénované, bojovali jsme až do konce. Klobouk dolů před kluky, jsem na ně pyšný,“ chválí parťáky po prohře 3:4 na zápasy.

„Od začátku jsme věděli, že to bude vyrovnaná série. Nebylo to o jedné třetině v sedmém utkání. Porazili nás čtyřikrát, a to už není náhoda. O ten kousek prostě byli lepší a gratuluju jim k zaslouženému postupu. Myslím, že to byla pěkná, vyrovnaná a taky férová série.“

Foto: hcskoda.cz

Plzeň po ní přebírala bronzové medaile. „Myslím, že to později oceníme. Samozřejmě jsme chtěli víc, ale je to prostě medaile. A dobrý výsledek. Nejsme žádný extra velkoklub, abychom si mohli dovolit stavět nové týmy. Tady se to buduje a dělají to dobře,“ pokyvuje.

Kovář je spokojený i z osobního hlediska, po prosincovém příchodu na západ Čech si hokej zase užíval. „Jsem strašně rád, že jsem tady byl. Kluci hráli parádně, vrátili mi chuť do hokeje a chci jim za to poděkovat. Jsem pyšný, že jsem mohl hrát v takovém mančaftu,“ líčí.

„Nároďák? Teď nad tím nepřemýšlím. Uvidíme v dalších dnech, jestli se ozvou, nebo ne.“

Může se stát asi cokoliv, ale v příští sezoně už devětadvacetiletý útočník v Plzni hrát s velkou pravděpodobností nebude. „Nevím, co bude. Ale v Plzni asi zůstávat nebudu. Když to vyjde, půjdu někam do zahraničí. Ale vůbec nevím kam, ještě jsem nic neřešil,“ přiznává.

Jak budou vypadat Kovářovy další dny, je zatím ve hvězdách, ale dá se čekat, že na něj ukáže reprezentační trenér Miloš Říha a zapojí se tak do přípravy na MS. „Teď nad tím nepřemýšlím. Uvidíme v dalších dnech, jestli se ozvou, nebo ne,“ uzavírá dvojnásobný vítěz KHL.

Jan Kovář o Dominiku Frodlovi

„Nebýt jeho a celkově gólmanů, tak bychom nebyli tam, kde jsme. Drželi nás celou sezonu i v play off. Pro Frodlíka je smutné, že střídal v posledním zápase. Ale musím ho pochválit, byl celou sezonu neskutečný. Strašně moc toho pochytal. Myslím, že to je budoucnost nejen extraligy, ale i našeho hokeje. Když bude dál pracovat a růst, tak z něj může být velký gólman.“

Foto: Roman Turovský, hcskoda.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz