Bolí to, ale na náš tým jsem hrdý, hlásí bronzový Gulaš. Repre teď neřeší

Foto: Roman Turovský, hcskoda.cz

Zkušený útočník Milan Gulaš se v semifinále zaskvěl osmi body, ale ani jeho výrazný příspěvek indiánům nepomohl k postupu do finále. Rozhodující sedmou bitvu v Třinci prohráli 1:5 a znovu berou bronz.

Nový fanshop

Jak se kouše taková prohra před branami finále?
Bolí to, ale nedá se nic dělat. V první řadě bych chtěl říct, že jsem na náš tým hrdý, protože od začátku sezony jsme dobře táhli. Měli jsme nějaké výkyvy, hluché období, ale dokázali jsme se z toho dostat a vytáhnout na čelo tabulky. Ať už se bavíme o Lize mistrů, kde jsme se dostali do semifinále, nebo v extralize, kde jsme klepali na brány finále. Bohužel se nám to nepodařilo. Rozhodly maličkosti, Třinec byl trošku šťastnější, zlomová byla první třetina sedmého zápasu.

Kde se podle vás série s Třincem lámala?
Těch momentů tam bylo strašně moc. Po prvních dvou zápasech, kdy jsme vedli 2:0, nikdo nečekal, že Třinec něco zabalí. Je to zkušený mančaft. Možná to byl pátý zápas, kdy jsme vedli ještě tři minuty před koncem 2:1 a Třineckým tam pak napadly dva góly. Kdybychom tento zápas zvládli, tak bychom postoupili. Série byla vyrovnaná, makali jsme, vůbec nic nevypustili a nemáme se za co stydět. Určitě to teď bolí, ale máme medaili a s odstupem času si ji každý bude vážit.

Změnila se nějak hra týmů po dvou vítězných zápasech?
Třinec určitě začal hrát jinak, bylo to znát. My jsme na to taky zareagovali v pátém zápase, kdy jsme změnili náš herní systém. Zápasů je hodně, hrajete pořád se stejným soupeřem a hledají se detaily, skulinky ve hře, kde soupeře překvapit. Byla to skvělá série. Myslím, že se musela líbit. Musím pogratulovat Třinci, my máme padla.

Za necelý měsíc jste sehráli 14 utkání, jak jste na tom byli se silami?
To se odvíjí taky od toho, jak trénujte v létě. Měli jsme natrénováno velice dobře. Po sérii s Olomoucí, která byla opravdu těžká, jsem rád, že na naší hře to nebylo nijak extra znát. Když jdou zápasy v rychlém sledu, tak každý je v nohách znát, ale myslím, že jsme se toho zhostili velice dobře. Po fyzické stránce určitě nebyl žádný problém.

„Všichni víme, že Honza patří mezi nejlepší české centry a nahradit ho nebude žádná legrace.“

Jak hodnotíte konečné třetí místo?
Když to budu samozřejmě hodnotit z osobního hlediska, tak jsem chtěl víc. Chtěl jsem do finále. Nedá se nic dělat, může postoupit jenom jeden, my jsme nebyli šťastnější a teď se rád podívám na finálovou sérii.

Jaký by byl váš postoj k případné pozvánce do reprezentace?
To bych teď nechtěl komentovat. Teď si hlavně chci odpočinout, protože toho mám opravdu dost. Jsem pomlácený. Dám se trošku do kupy a uvidíme, co bude.

Sedl jste si výborně s Honzou Kovářem, jaký měl přínos pro tým?
Obrovský. Budu se opakovat popatnácté, takový hráč vám obrovsky pomůže. Ještě přišel v době, kdy jsme to potřebovali jako sůl. Dokázal nás všechny zvednout. Výjimečný centr, se kterým mě hra ohromně bavila. Užíval jsem si hokej, je to pro mě čest, že jsem si mohl zahrát s takovým hráčem.

Honza Kovář přiznal, že se chystá se do zahraničí, půjde ho nahradit?
Samozřejmě, že to půjde znát. Všichni víme, že Honza patří mezi nejlepší české centry a nahradit ho nebude žádná legrace. Ale nechtěl bych to moc komentovat. Uvidíme, jak se to všechno vyvine.

Sestřih 7. semifinále HC Oceláři Třinec – HC Škoda Plzeň

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz