Kde je vůle, tam je cesta, ví Vopravil. Proč má na masce italštinu?

Foto: Martin Voltr

V seriálu Příběhy masek tentokrát přišel na řadu liberecký Štěpán Vopravil, jenž dává svou grafikou na klubovou příslušnost velký důraz. Kromě toho však zadní kryt skrývá i italský nápis a legračního panáčka.

O Kapku lepší hokej

Plyšová hlava maskota, nespočet tygrů přes celou stranu a Ještěd jako dominanta Liberce, to všechno skýtá přední část Vopravilovy helmy. „Klub je to nejhlavnější, co masce chci mít,“ osvětluje.

„Na stranách jsem to chtěl mít trochu rozházené a zase jinak, než jsem to měl předtím. Chtěl jsem to takhle zkusit, takže mám na levé straně několikrát Ještěd a na pravé straně tygra. Na čele jsem to chtěl mít trochu rozbité a hodila se mi tam hlava tygřího maskota, takže jsem ho tam zkusil dát a líbilo se mi to,“ popisuje Štěpán Vopravil celou přední stranu přilby.

Na velké ploše tak má jenom tygří hlavy a unikátní nezaměnitelnou stavbu. „Dříve jsem měl na masce více motivů, měl jsem to trochu přeplácané, takže teď jsem to chtěl spíš jednoduše,“ říká.

Foto: Archiv Štěpána Vopravila

Poslední místečko na bradě zakrývá číslo, které jako takové není pro brankáře úplně obvyklé. „První číslo, které jsem chtěl mít, byla jednička, ale ta už byla zabraná, takže druhé číslo, které jsem řekl ještě jako malý v přípravce, byla právě jednadvacítka. Neznal jsem žádné jiné brankáře, takže jsem prostě tohle číslo vykřikl. Později jsem si ho oblíbil a pořád za ním stojím,“ vypráví šestnáctiletý gólman.

Vlastně vůbec nejvíce různých symbolů vyobrazuje zadní kryt hlavy. S dominantním znakem „Š“upermana. „Má to symbolizovat superhrdinu v bráně, akorát je tam místo eska Š, což znázorňuje moje křestní jméno. Jednou mi to takhle poradil trenér, se kterým už dlouho trénuju, takže i proto to tam mám,“ uvádí.

Foto: Archiv Štěpána Vopravila

Tajuplné jsou nápisy okolo. „Nahoře je ‚U červeného mlýna‘, což je chovná stanice naší fenky a je to italsky, protože ta rasa pochází z Itálie. Mám ji moc rád, je to můj mazlíček, navíc jsme měli štěňátka, což byl hezký pocit, narodila se dokonce na moje narozeniny,“ líčí a pokračuje: „Vespod mám ‚Kde je vůle, tam je i cesta.‘ Tím se řídím a pomáhá mi to.“

Mírně schovaný za gumami držícími helmu pohromadě je panáček s velkým nosem a obálkami v ruce. „Je to pošťák Pat, který mi vždycky zvedne náladu,“ culí se Štěpán Vopravil. „Chtěl jsem tam mít něco, co mi pomůže, když mi bude smutno anebo mi to nepůjde. Vždycky jsem tam takhle něco měl, předtím třeba Barta Simpsona,“ uzavírá.  

Foto: Archiv Štěpána Vopravila

Foto: Martin Voltr

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz